Pierwszy samochód -> 10tys

15 Kwi 2018, 12:48

Ładne 307 [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Kwi 2018, 13:18

Wielka jest różnica pomiędzy 307, a grande punto?
RozbojWojtas
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Nie mam

15 Kwi 2018, 13:22

Pod względem wygody jak i wykończenia zdecydowanie wygrywa 307,natomiast tańsze utrzymanie na plus dla Fiata.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Kwi 2018, 19:43

RozbojWojtas napisał(a):Wielka jest różnica pomiędzy 307, a grande punto?


Trochę jest... Punto to małe autko B, do tego gorzej wykończone, mniejsze silniki itp. 307 to już większe auto, więcej spali, więcej się może zepsuć itp. Ale komfort bez porównania.

Co do utrzymania to też bym tak nie rzucał słów na wiatr, w rodzinie mieliśmy Punto I i nie dość, że się sypało regularnie to części jakieś mega tanie nie były... (czasami droższe niż do takiego Golfa).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Kwi 2018, 21:03

Czyli też byś postawił na 307?
RozbojWojtas
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Nie mam

16 Kwi 2018, 23:15

galakty napisał(a):Co do utrzymania to też bym tak nie rzucał słów na wiatr, w rodzinie mieliśmy Punto I i nie dość, że się sypało regularnie to części jakieś mega tanie nie były... (czasami droższe niż do takiego Golfa).


wiadomo zdarzają się wyjątki :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej ekonomiczne SUV-y
    Specjaliści z amerykańskiej organizacji Consumer Reports po raz kolejny wzięli pod lupę paliwożerność SUV-ów i wybrali najbardziej oszczędne auta z tego segmentu. Wszystkie przetestowane przez Amerykanów egzemplarze ...

18 Kwi 2018, 08:43

Dobieram kasę i dam znać. A jeszcze mam takie pytanie, bo w jednym z tematów poleciłeś komuś chevroleta Lacetti. Z ciekawości popatrzyłem na ogłoszenia to są modele 2005/6/7 do 10tys. Warto?
RozbojWojtas
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Nie mam

18 Kwi 2018, 10:26

Tak to ciekawy i niedrogi samochód w którym szwankują tylko drobiazgi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2018, 12:29

A dlaczego ten model jest taki tani?
RozbojWojtas
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Nie mam

18 Kwi 2018, 12:39

Moją pierwszą furą była astra dwójka w sedanie. To było auto na te czasy :D W sumie myślę, że to też nie jest najgorszy wybór, wtedy dałem właśnie coś ok 10 tysięcy, teraz na pewno będą mniej warte
Enterspeed
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 03 1981
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Astra 3
Silnik: 125km
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

18 Kwi 2018, 20:40

RozbojWojtas napisał(a):A dlaczego ten model jest taki tani?


Bo to miała być i była budżetówka. Miał być tani jako nowy więc jest tani jako używany,
Weź też pod uwagę popularność tych aut, chevrolet w miarę zaistniał w PL za czasów Cruze/Aveo II
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Kwi 2018, 23:20

Enterspeed napisał(a):Moją pierwszą furą była astra dwójka w sedanie. To było auto na te czasy W sumie myślę, że to też nie jest najgorszy wybór, wtedy dałem właśnie coś ok 10 tysięcy, teraz na pewno będą mniej warte


noo 10k teraz to na pewno przesada :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Kwi 2018, 09:36

Panowie Invi i Barol, a jeszcze mam takie pytanie. Dlaczego odradzacie kupowania samochodów w komisach?
RozbojWojtas
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Nie mam

28 Kwi 2018, 10:50

Wchodzisz na allegro lub każdy inny portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, wybierasz pierwsze lepsze auto sprzedawane przez komis/handlarza, ja wybrałem to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2008, TDI, kombi, fajne wyposażenie i przebieg przed granicą magicznych 200tys (uj czy auto ma 20 lat czy 5, ma być poniżej 200)
Marzenie każdego polskiego janusza

Teraz wchodzisz na mobile.de czy tam autoscouta i wklepujesz parametry takiego auta

A4, 2.0/140, 2008, przebieg 150-200

Najtańsze, jeżdżące A4B8 z tego rocznika i z takim przebiegiem, ze sporo gorszym wyposażeniem kosztuje 6590, zaokrąglimy do 6500E

Kurs wynosi obecnie w granicach 4,2:1
Czyli 6500*4,2=27300
Nooo ale auto stoi w Niemczech a my jesteśmy w Polsce. Jechać na kołach się nie opłaca bo wtedy trzeba zostawić trochę kasy w niemieckich urzędach. Zostaje laweta. Najwięcej aut sprowadzanych z DE pochodzi prawdopodobnie z Norymbergi i okolic. Czarnków -> Norymberga, 700 km z haczkiem w jedną stronę (czyli liczymy 1500km). Handlarz ma własnego sprintera z lawetą i może zabrać 2 auta. 1500km, niech spali 10/100 ropy i mamy spalone 150l po średniej cenie 5 zł co daje 750 PLN na paliwo (na dwa auta). Do tego przydałoby się coś zjeść, gdzieś przespać i zapłacić np. za autostradę. Liczymy więc, że przywiezienie jednego auta kosztuje te 600 zł.

Czyli mamy 27300+600=27900

Dalej, auto przyjechało do PL więc trzeba je opłacić.
Trzeba opłacić akcyzę, dla tej wielkości silnika 3,1% czyli
27300*0,031= ok. 850

Czyli mamy już, 27900+850=28750

Auto nie przyjeżdża jednak w idealnym stanie więc do sprzedaży przydałoby się je trochę odwszawić, kolejne 200

28950

Tłumaczenie dokumentów, "dla stałego klienta" 100

29050

Czasami istnieje również konieczność zrobienia przeglądu ale powiedzmy, że to pomijam.

Czyli mamy 29000 kosztów przy aucie, które w PL kosztuje 28900, powiedzmy ok.
Nie liczyliśmy jednak najistotniejszej kwestii, zysku handlarza
Jak myślisz, ile na aucie za takie pieniądze ktoś chciałby zarobić? Załóżmy, że 5k trzeba przytulić, jakiś zus i podatki są przecież do zapłacenia.
Nooo i mamy 34 a auto kosztuje 29. Pomyśl, gdzie "urwało się" kilka tysięcy na takiej perełce.
Przypominam, że "liczenie" odbywało się dla NAJTAŃSZEGO W NIEMCZECH audi a4b8 w tym roczniku, z przebiegiem <200kkm.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



A teraz pomyśl jak ma wyglądać sprowadzone auto, które kosztuje w PL poniżej 10k? Za darmo je wzięli?
Oczywiście są polecane "komisy", autka.pl, car-mat, auto bawaria
Jest tylko jeden szczegół, cena, kiedy chłopaki z autka.pl zajmowali się głównie sprowadzaniem 159 z Włoch to były one droższe od średniej ceny w kraju o 30%.
Auto Bawaria, e39 528, 97r, cena 15000. A jaka jest "rynkowa"? 9-11?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Kwi 2018, 14:13

Wystarczy też pooglądać kilka aut po komisach i szybko stwierdzisz że jest duże prawdopodobieństwo na wpakowanie się w mine.
Podam Ci prosty przykład który już tutaj ostatnio opisywałem,kolega szuka auta do 25k,znalazł "ładną" Mazde 6 2007rok za 19900zł sprowadzona z Niemiec,pojechaliśmy obejrzeć i na pierwszy rzut oka nic nie wzbudziło naszych podejrzeń to kolega umówił się na wizytę w ASO,sprawdzenie trwa około godziny a auto na parkingu pojawiło się już po 15minutach dlaczego? Bo już na początku mechanicy znależli sporo wad i nie było sensu sprawdzać dalej,zapytali kumpla za ile ta Mazda,powiedział im cenę a oni powiedzieli żeby sobie dał spokój bo była warta z połowę ceny..
Drugi przykład prosto z wczoraj,byliśmy oglądać Vectrę C 2006rok za 19k i już na placu stwierdziliśmy że to złom,wydmuchana uszczelka pod głowicą,po odkręceniu korka od oleju silnik zaczął nierówno pracować i spadał z obrotów a najlepszy właściciel komisu że to normalna rzecz w kilkuletnim aucie :mrgreen:

Tak więc jak widzisz nawet za 20k łatwo wpakować się w trupa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012