Pierwszy samochód dla kobiety

03 Sie 2018, 12:58

Cześć. Szukam swojego pierwszego samochodu. Kwota około 12 tysięcy. Samochód będzie głownie służył jako środek transportu do pracy (40 km w jedną stronę). Ma być to samochód dla młodej kobiety. Zależy mi aby była w nim możliwość założenia gazu co za tym idzie aby samochód był ekonomiczny. Dalej, mało awaryjny, łatwa dostępność części...i oczywiście fajnie by było (jak to dla kobiety) żeby jednak jakoś wyglądał. Moje typy:

peugot 407 / 407 coupe
peugot 307 / 307cc
peugot 206
toyota celica
honda prelude IV coupe
honda civic sport
hyundai Coupe
RENAULT MEGANE II CC

...ale jestem oczywiście otwarta na ich krytykę oraz propozycję innych :)
mLena
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Sie 2018, 13:06

Ło boże. Widać że wybierałaś tylko ze względu na wygięcie karoserii i lampy :P

Z jednej strony Pug 206, miejskie autko, a z drugiej wielka krowa Pug 407 segmentu D, którym nie da się parkować przodem. Pomijając kwestie serwisu i utrzymania (taki 407 może być 2-3x droższy w utrzymaniu niż 206) to nie wiem, czy 407 to dobre, pierwsze auto dla kobiety (w sumie to sam bym nie chciał tego na pierwsze auto).

Musisz się nieco sprecyzować... Biorąc pod uwagę dzienny przebieg to z miejsca odrzuciłbym segment B. D znowu będzie duży i drogi w utrzymaniu, więc celuj w kompakty.

307/Civic to dobry wybór, ale odrzuć cabrio.
Megane II nie jest zbyt udane, ale w takim budżecie możesz trafić coś niezłego.
Jaki budżet dokładnie? Jeśli nieco powyżej 12k, to możesz zerknąć na Focusa II, Astrę H itp. Albo zejść niżej i kupić ich poprzednie generacje.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Sie 2018, 13:28

Pamiętam że po zdaniu prawa jazdy jeździłem Peugeotem 407 i jest to duże bydle z bardzo ograniczoną widocznością, w moim przypadku bez czujników to była po prostu katorga. Powiedz też skąd jesteś żeby móc Ci wysłać jakiegoś ogłoszenia.

Gdybyś chciała wiedzieć coś na temat Celicy to napisz na pw, posiadam od dwóch lat.
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje
    Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów z rodziną. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby ...