Pierwszy samochód dla kobiety

27 Maj 2013, 14:52

Witam wszystkich pasjonatów motoryzacji :)

Chciałabym Was prosic o pomoc w wyborze swojego pierwszego auta. Jestem kobietą, ale o dziwo nie przypadają mi do gustu takie samochody jak micra czy matiz ;) Potrzebuje auta 4/5 drzwiowego z silnikiem do pojemności 2.0. w gazie lub samej benzynie, musi byc w miarę oszczędny i najlepiej jakby szybko się nie rozsypał z rdzy. Na rope nie chce. Typ samochodu to sedan lub hatchback. Za samochód mogę zapłacic najwyżej 8 tys. zł. Wstępnie myślałam o oplu astra II, ale nie wiem jak te auta się spisują pod względem awaryjności i kosztów użytkowania. Znalazłam taka 5km ode mnie:


[link do Gumtree wygasł]


Jak macie jakieś propozycje to poprosiłabym o oferty z Warszawy i okolic ;) Dziękuje.
magdalenaP
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 12 09 2012
Auto: Nie mam

27 Maj 2013, 18:33

Ja bym nie kupił Astry II poniżej 8000zł..
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Maj 2013, 21:40

TFSI napisał(a):Ja bym nie kupił Astry II poniżej 8000zł..


Też mi się wydawała za tania. Czytałam na temat tego silnika i podobno pobiera dużo oleju.

Które z tych aut byłoby najlepsze dla mnie: astra ii, astra i, vectra b, mazda 323f, punto I lub II, bmw e36, clio II, peugeot 306, 206 i może jeszcze coś dorzucicie :)
magdalenaP
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 12 09 2012
Auto: Nie mam

28 Maj 2013, 07:31

Tak to prawda 1.6 16V lubi olej. Ja troche sie najeżdziłem Fiatami więc go polece,8000zł wystarczy na zadbane 10letnie Punto. Dla kobiety wsam raz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

30 Maj 2013, 23:44

Mam teraz 4 dni wolnego to ponawiam poszukiwania.

[link do Tablica wygasł]


Wygląda ładnie jak na moje kobiece oko. Jak to wygląda od strony silnika 1,4 16V w tym samochodzie? Szkoda, że nie w gazie.
magdalenaP
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 12 09 2012
Auto: Nie mam

31 Maj 2013, 07:36

Troche mało zdjęć ale wygląda ok,ja bym sie nią zainteresował.
Ode mnie jeszcze pare linków
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...
    Adaptacyjne reflektory LED
    Dzięki zastosowaniu diod LED, reflektory mogą być o wiele mniejsze i mieć praktycznie dowolny kształt. Ze względu na niski pobór mocy, niższe jest również zużycie paliwa. W zależności od zastosowanych rozwiązań, ...

31 Maj 2013, 13:26

Astra II to niezły wybór jednak raczej nieco powyżej 8000 zł. Może jakaś mazda. Model 323 ma dobre opinie.
Adamoo
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Focus
Silnik: 1.8
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

31 Maj 2013, 15:31

8000zł wystarczy własnie na egzemplarz z początków produkcji czyli 98/99.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Maj 2013, 16:31

Moim zdaniem taka Micra jest fajnym autem, które rozmiarami dorównuje Punto. Ja dorzucę Mazdę 323F III
wojtek1611
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Opel Corsa

05 Cze 2013, 01:23

astra kupiona... przez mojego brata, a ja jestem nadal bez auta :) w domu będę dopiero w weekend wiec chciałabym coś upolawac chociaż do obejrzenia.

jakieś propozycje poza astrą II? myślałam o civicu vi 4/5 drzwi, vectrze b, focusie mk1 lub audi a4 b5, ale to chyba nie będzie tania eksplotacja? budzet nadal max 8tys na samo auto, ale mogę kupic cos tanszego typu punto I jak ładne i zadbane ;)
magdalenaP
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 12 09 2012
Auto: Nie mam

05 Cze 2013, 06:24

Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował i kupił Punto II.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ładne i z gazem.
[link do oferty na Allegro wygasł] - 1właściciel i przegląd na rok.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Cze 2013, 11:39

Te złote bardzo mi się podoba dziękuje ;) Jeszcze dziś zadzwonie.

Tego pierwszego już nie ma w linku niestety.
magdalenaP
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 12 09 2012
Auto: Nie mam

05 Cze 2013, 14:42

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a to? Dodatkowo gwarancja na rok.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

05 Cze 2013, 20:23

Nie kupuj auta od handlarza, to po pierwsze. Wierz mi - nie warto. Szukaj aut z prywatnych rąk.
Cordoba jest OK, tak samo mniejsza siostra bliźniaczka - Ibiza II (po faceliftingu w bodajże '99). Polecam silniki 1.4, miałem takie w rodzinie i sprawowały się świetnie.

EDIT: Jeszcze jedna rzecz mnie męczy. Nie chcę sprawić, że poczujesz się urażona, ale nie bądź tak łatwowierna. Gwarancja? Gdybyś się o nią starała to wyśmieliby Cię, a całkiem możliwe, że byś szybko się o nią musiała upomnieć... Astra II za 6,500 zł? Po tyle chodzą zadbane Astry I. A uwierz mi, nikt nie sprzedaje auta wartego na rynku wtórnym 9000 zł za 6500 zł, okazje nie istnieją. Dlatego lepiej podejść do tematu kupna aut z rozsądkiem - mam kwotę X, od tej kwoty muszę odliczyć opłaty, ewentualne naprawy czy wymiany, z jakieś 2000 zł lepiej liczyć. I nie napalać się na kupno auta.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

06 Cze 2013, 11:34

A ja bym sie zainteresowal tą Cordobą,cena troche duża jak na ten rocznik ale może warto? W dodatku po co komis miałby udzielac gwarancje na auto awaryjne? Raczej by im sie to nie opłacało.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012