Pierwszy samochód dla kobiety

03 Wrz 2013, 21:53

Witam, czekam na upragniony plastik prawa jazdy :) Rodzice chcą mi kupić samochód do 6500zl nie więcej, ale dopiero jesienią. Jak na sam początek doradzają mi, żebym poszukała samochodu z silnikiem od 1.2 do 1.4 z dieslem, bo są mniejsze opłaty, że więcej mi nie trzeba, żebym nabrała wprawy. Auto koniecznie musi mieć wspomaganie kierownicy, związane z elektryką, z manualną skrzynią biegów. Rocznik od 1998, nie starsze... Dlaczego? bo się przyzwyczaiłam podczas nauki jazdy z renault clio, a rodziców samochodem niedawno jeździłam po parkingu golfem 3 i szczerze jakoś dla mnie jest niewygodnie, biegi mi ciężko czasem wchodzą - może to tylko kwestia przyzwyczajenia.. jakoś wolę nowszym rocznikiem jeździć, no chyba, że inne starsze są wygodne.
Żadne kombi tylko hatchback albo Sport/Coupe, po prostu jakieś małe, może być 2/3 drzwiowe nawet 5. Myślałam nad Fiatem Punto 2, Peugeotem 307, Renault Clio 2. Może jakieś inne propozycje? Jakieś auto na sam początek, na 1 raz :)
happy21
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Auto: Nie mam

04 Wrz 2013, 06:14

307 nie w tych pieniądzach,Clio i Punto jak najbardziej tak.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Wrz 2013, 06:36

Opel Corsa B?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

04 Wrz 2013, 11:45

Clio fajne autko. Jak najbardziej polecam, z tym, że przed liftingiem diesle były chyba tylko 1.9. Dopiero po lifcie masz 1.5 dCi. Ogólnie ciężko będzie znaleźć Ci diesla tak malej pojemności.

A nie myśleliście o jakimś zwykłym 1.2 benzynowym? Dużo będziesz jeździć?
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

04 Wrz 2013, 19:14

Opel Corsa B ok, ale w kolorze ciemnym, albo szarym ;)

A co myślicie o tych samochodach ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
happy21
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Auto: Nie mam

04 Wrz 2013, 19:16

Teraz to się zastanawiam czy diesel czy benzyna? Jak myślicie jakby było dla mnie wygodniej? Bo w sumie za 3 miesiące będzie zima i diesel w mrozie od razu nie odpali, tak słyszałam ;d
happy21
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak lakierować samochód samemu. Plama na masce i dachu.
    Ostatnio mój samochód dostał obrażeń w postaci rozpuszczalnika na maskę i dach. Więc teraz mam parę plam bez farby zupełnie. Chcę zalakierować to sam ale nie będę miał warunków warsztatowych. Jak to zrobić ...

04 Wrz 2013, 19:33

Kiepska ropa w niskich temperaturach zamarza (zimą lepiej zalewać dobrej jakości ropą). Decyzja czy diesel czy też benzyna powinna być uzależniona od tego ile zamierzasz jeździć, jeżeli dość sporo to raczej diesel. Jeżeli zaś będziesz użytkować auto "przeciętnie" czyli głównie miasto i niewielkie odległości to wtedy benzyna, ew. lpg.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

04 Wrz 2013, 19:37

Rozumiem, to zdecydowanie benzyna. Raczej na miasto będę jeździć, rzadko do rodziny w odległości ok 68 km.
happy21
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Auto: Nie mam

04 Wrz 2013, 20:05

Co myślicie o golfie 4 ?
happy21
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Auto: Nie mam

04 Wrz 2013, 20:07

Za mało funduszy na niego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012