Pierwszy samochód dla kobiety do 8 tysiecy

19 Sty 2016, 19:47

Witam serdecznie,
poszukuję samochodu do 8 tysięcy do jeżdżenia po mieście, który będzie nie drogi w eksploatacji.

Nie zależy mi na wyglądzie i wszelkich bajerach tylko na tym aby auto mało paliło i było nie drogie w ewentualnych naprawach.

Jestem z okolic Warszawy.

Niestety totalnie nie znam się na samochodach dlatego każda odpowiedź będzie dla mnie cenna :)

zwracałam uwagę na samochody takie jak;
golf,citroen c3, ford fiesta,audi a3
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

19 Sty 2016, 20:52

Zerknij:
[link do oferty na Olx wygasł] - było coś z przodem i cena trochę za wyżona..
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - co prawda zalatuje młodzikiem ale obejrzałbym w pierwszej kolejności.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sty 2016, 21:17

o dziękuję bardzo za odpowiedź już myślałam,że nikt nic nie napisze :)
toyota yaris najbardziej mnie przekonuje , rozglądałam się za nimi

a co sądzisz o tym:
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

19 Sty 2016, 21:29

Pierwszy to jakiś ulep,ktoś chyba na szybko domalowywał (resztki lakieru na progach),z przodem coś było bo fabrycznie nie wychodziły z takim zderzakiem a nie sądze żeby była to inwencja twórcza właściciela skoro tylny zderzak jest normalny do tego cena jak na sprowadzone i prawie opłacone auto jest okazyjna trochę..
Drugi wygląda nieco lepiej ale prawy bok w połowie ma inny odcień lakieru.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sty 2016, 21:33

a jak wypadają te fordy jeśli chodzi o eksploatacje? orientujesz się może? :)
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

19 Sty 2016, 21:37

Średnio przepadają za lpg ale za to są tanie w utrzymaniu,części tanie,silniki nie są jakieś paliwożerne no oprócz 1.4 który kiepsko radzi sobie z tą budą.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Niebezpiecznie dla pieszych od września
    Co roku od września rośnie liczba wypadków z udziałem pieszych. Ten niebezpieczny dla niechronionych użytkowników ruchu okres trwa w Polsce aż do stycznia. W 2022 roku najwięcej osób odniosło obrażenia ...

19 Sty 2016, 21:49

ale jak ford fiesta to chyba tylko w benzynie? diesel odpada chociaz pewnie będzie tańszy jeśli chodzi o koszt jazdy ale pewnie częstsze i poważniejsze problemy z psuciem się ? bo czytałam jakieś wypowiedzi na forum ale są średnio sprecyzowane dlatego wolę się dopytać :)
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

19 Sty 2016, 21:56

Disel tylko w długie trasy, silniki te dłużej się rozgrzewają co się wiąże z większym spalaniem ropy i przez to są nie opłacalne jeżeli głównie jeździsz po mieście. No i to właśnie skróca żywotność samochodu :)
Więcej dowiesz się tu
czy-na-pewno-stac-cie-na-diesla-vt88824.htm
Gilu96
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 09 2015
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 116 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Sty 2016, 10:25

Diesel do Fiesty 1.4 bodajże 70-kilku konny jest całkiem fajny, no ale nie do miasta i nie na krótkie trasy.
piotrekbdg
Początkujący
 
Posty: 209
Prawo jazdy: 20 07 2009
Auto: BMW 3er E92
Silnik: 2.0 143 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sty 2016, 09:29

dzisiaj jadę obejrzeć trzy samochody, możecie je ocenić? :)

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

zastanawiam się jeszcze czy obejrzeć honde civic jak wygląda sytuacja z awaryjnością tego samochodu?

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

z góry dziękuję za odpowiedź :)
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

24 Sty 2016, 10:11

Ogólnie jak interesujesz się jarisem to sprawdź poprawność działania alternatora, przednie łożyska czyli podczas jazdy musi być cisza, działanie cd, zwróć uwagę na rdzę w miejscach mało widocznych np: listewki progowe...
Fajne auto ale szukałbym wersji 5d i 1,3 ponieważ są bardziej cenione i łatwiej je odsprzedać a do tego są praktyczniejsze. Oczywiści 1,0 spokojnie starczy do jazdy w mieście.
Co do konkretów to link 1 wydaje się ok.
link 2 dziwna jest kierownica prawdopodobnie nie od tego auta ale może ktoś lubił tuning :D
link 3 wydaje się ok.

Oczywiście mówię tylko o zdjęciach więc podczas oględzin auto może się okazać lipą :no:

Jak szukasz aut z Wawy i nie masz kogoś zaufanego żeby zrobił oględziny to polecam skorzystać z aso albo z warsztatu samochodowego ponieważ zapłacisz ale będziesz pewniejsza.

Ewentualnie popatrz na stronach toyoty np:
http://toyota.pewneauto.pl/oferta/szcze ... 090#szczeg

Sztuka z linka jest 5d i po lift tylko że bida z wyposażeniem... Jeżeli Ci to nie przeszkadza to walałbym minimalnie przepłacić i pojechać do aso w Rybniku niż szukać 1,0 na miejscu...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Sty 2016, 10:35

Mam osobę która ze mną pojedzie, zna się na samochodach bardziej niż ja jednak nie jest ekspertem. Twoje rady na pewno nam się przydadzą przy oglądaniu. Dzięki za odpowiedź :)

a może ktoś wypowie się na temat hondy?
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

24 Sty 2016, 11:01

daryyyja napisał(a):Mam osobę która ze mną pojedzie, zna się na samochodach bardziej niż ja jednak nie jest ekspertem

Jak zdecydujecie się/wytypujecie yarka z Wawy to daj sygnał, jeżeli będę na miejscu to mogę Wam pomóc... mechanikiem nie jestem ale sporo jeździłem yarisami więc co trzy głowy to nie jedna... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Sty 2016, 11:55

dziękuję bardzo za propozycję :-) toyote z wawy obejrzeć będzie można dopiero jutro dzisiaj jedziemy obejrzeć te dwa które napisałeś że są ok chociaż bardziej nastawiam się na ten czarny - ma klime. dam znać jak wypadły :)
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam

24 Sty 2016, 11:58

apropo klimy orientujesz się jak sprawdzić czy jest sprawna? bo przy takiej pogodzie jak dzisiaj samo włączenie nie będzie do końca wiarygodne :-)
daryyyja
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Nie mam