Pierwszy samochód do 8 tys.

Pierwszy samochód do 8 tys.

27 Maj 2013, 14:10

W końcu nadszedł czas kupienia własnego samochodu. Niedługo idę na studia, a co za tym idzie duża część mojego poruszania się będzie po mieście. W związku z tym raczej odpadają wszystkie diesle - szkoda mi po prostu tych silników na dystanse 3-4 km, czasami jakieś wypady za miasto, a więc pozostaje kombinacja benzyna/benzyna + lpg, chociaż raczej samemu wolałbym założyć instalację. Na zakup auta posiadam max 12 tys. jednak chciałbym zmieścić się w budżecie 8 tys. z ew. instalacją gazową. Co do wymagań:
- hatchback 4/5 drzwi,
- silnik 1.4 -1.6,
- wspomaganie, mile widziana klima,
- niski koszt części zamiennych.

Moje typy na tę chwilę to: Peugeot 306, Seat Ibiza III(od 2002r. - cena ok. 11k), Opel Astra II(ok. 9k), Seat Ibiza II po FL, Honda Civic VI. Moim faworytem jest raczej Ibiza III - na pewno ma najlepszy wygląd z wymienionych. Jeżeli ktoś chce szukać konkretnych ofert, to moja lokalizacja to 46-100.

Pod uwagę nie biorę żadnych Fordów, Roverów ani Renault.
znafca
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód do 8 tys.

27 Maj 2013, 14:33

Proponuję rozważyć montaż instalacji LPG we własnym zakresie. Auto z kilkuletnią instalacją gazową może okazać się tykająca bombą kosztów (głowica, przewody, świece...).

Poniżej propozycje silników, które dobrze znoszą gaz:
1.Auta z grupy VW z silnikiem 1.6/8V – Audi A3/Seat Leon/VW Golf/Skoda Octavia
2.Auta z grupy Fiat z silnikiem 1.4/8V – Grande Punto/Bravo II
3.Auta z grupy GM z silnikiem 1.6/8V – Astra/Corsa/Vectra
4.Auta z grupy PSA z silnikiem 1.4/8V – Peugot 206/ Peugot 307/Partner
APewniak
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 2001

27 Maj 2013, 20:17

Czy w podanym przedziale znajdę jeszcze jakieś ciekawe samochody? Dodam może jeszcze, że nie interesują mnie żadne samochody z nietrwałymi zawieszeniami jak na polskie drogi typu wielowachacz. A jak np. z awaryjnością i zdatnością do jazdy na LPG Almery, Mazdy 323F i Toyoty Corolli?
znafca
Nowicjusz

29 Maj 2013, 08:52

Ktoś byłby w stanie się jakoś wypowiedzieć?
znafca
Nowicjusz

29 Maj 2013, 09:05

A ja bym sie zainteresował Puntem II,za te pieniądze kupisz zadbanego 8-9latka,może nawet z oryginalnym przebiegiem i z polskiego salonu.
Tutaj bardzo ładny egzemplarz [link wygasł] i z mało dostępnym ale polecanym motorem 1.2 16V.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

29 Maj 2013, 09:13

znafca napisał(a):Czy w podanym przedziale znajdę jeszcze jakieś ciekawe samochody? Dodam może jeszcze, że nie interesują mnie żadne samochody z nietrwałymi zawieszeniami jak na polskie drogi typu wielowachacz. A jak np. z awaryjnością i zdatnością do jazdy na LPG Almery, Mazdy 323F i Toyoty Corolli?

Znajdziesz i to na spokojnie w planowanym budżecie proponowane JDMy. Proponowane wcześniej autka i ich silniczki pamietają króla świeczka więc JDMy będą dobrym połączeniem bezawaryjności i nowoczesności.
Z proponowanych Corollki/323/Almera raczej wybrałbym 323 albo e11 przedlift ponieważ Almera ma już mocne naleciałości francuzkie i do tego lubi rdzewieć.

Corolla proponuje Ci 1,6 16V spalanie 8-9lpg, 110KM, totalna bezawaryjność, bardzo dobrze jedzie, za planowany budżet nawet wyrwiesz wersje g6 z 6biegową skrzynką. Niech Cię nikt nie namówi na e11 VVTi ponieważ często są tańsze od starszych wersji. Jak kupisz serwisowaną bez cofanego licznika to do 250-300tyś.km masz spokój.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajdowe Mitsubishi L200 Rajdowe Mitsubishi L200
    Pojazd za kierownicą którego ściga się w tym roku załoga Adam Małysz/Rafał Marton został przygotowany przez zespół fabryczny Mitsubishi Ralliart w klasie T1.1 - samochody prototypowe napędzane silnikiem benzynowym. ...
    Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...

• Re: Pierwszy samochód do 8 tys.

29 Maj 2013, 12:10

Corolla z tym silnikiem brzmi ciekawie, tylko mało ich w okolicy, a za autem też nie mam zamiaru daleko jeździć. Czy z popularniejszym silnikiem 1.3 też nie ma żadnych problemów, czy lepiej poczekać trochę czasu i szukać 1.6? Fiat Punto nie jest złą opcją, ale mi się osobiście nie za bardzo podoba - kwestia gustu. Zastanawiałem się jeszcze nad Fiatem Pandą z silnikiem 1.2, tylko nie wiem, jak ten silnik się sprawuje.
    znafca
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      Jaguar