Pierwszy samochód do 8 tysięcy

21 Maj 2017, 10:37

Planuje kupić pierwszy samochód, mój budżet wynosi 8 tysięcy. Do tej pory do gustu przypadły mi takie modele:
- Audi A4 B5
- BMW e46
- Alfa Romeo 156
- Mazda 6

Możecie się wypowiedzieć na temat tych samochodów, ewentualnie polecić inne?
Planuje zakup w benzynie 1.8 ewentualnie 2.0, ostatecznie może być diesel 1.9. Wiem, że budżet nie jest duży, jednak mimo wszystko chciałbym samochód, ktory dobrze się prezentuje wizualnie, ale jego naprawy nie przewyższa wartości. Z góry dziękuję za pomoc

Mieszkam na wsi, dojezdzal będę do miasta 10km, więc samochód będzie wykorzystywany na dojazd.

Ważne dla mnie, żeby ładnie się prezentował zewnątrz i wewnątrz, dlatego Alfa jest moi faworytem. Chociaż jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to najważniejsze żeby miała klime, miło widziane również czujniki parkowania, ale przeżyje bez.

Mieszkam w Lubelskim, jednak nie ograniczam się jakoś bardzo w szukaniu ofert. Jeśli dany samochód będzie daleko, to znajdę jakąś firmę, która mi go sprawdzi, prześle raport i pojadę od razu w celu zakupu.
Ostatnio edytowany przez mateyu, 21 Maj 2017, 12:47, edytowano w sumie 1 raz
mateyu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

21 Maj 2017, 10:49

Na e46 i mazdę Cię nie stać, benzyniaki ar mają swoje problemy, trzeba byłoby szukać 2.5. Ałdi jako jedyne w miarę mieści się budżecie chociaż i tak poszukałbym czegoś innego, accorda vi na przykład
Poprawiaj temat bo poleic
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Maj 2017, 11:01

Z kosztami to pojęcie względne. Zależy na co trafisz. Ogólnie temat ujmując, Alfa będzie tutaj na końcu, jeśli chodzi o bezawaryjność.

BMW i Audi mają nieco droższe zawieszenia. Komplet wahaczy na przód kosztuje powyżej 1000zł na dobrych zamiennikach (np. Meyle, Lemfoerder, FEBI, TRW), a zasada jest taka, że jak kupisz tani zamiennik, to długo on nie pojeździ, więc oszczędny traci tutaj dwa razy na mechanika i zbieżność. Komplet do Alfy też obraca się w okolicy 1000zł, więc to też dużo pieniędzy.

Inne typu, to np. Primera, ale tylko z silnikiem 2,0i o dowolnej mocy (115-150KM), Accord, Mitsubishi Galant, Opel Omega, Mercedes C lub W124, Ford Mondeo, albo Vectra z ładnym pakietem lub nieco pomijany, a fajnie się prezentujący Rover 75 lub ewentualnie Rover 600.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

21 Maj 2017, 11:44

Ogólnie bardzo mi się podoba tą Alfa, ale jakoś nie jestem przekonany do niej, bo chyba każdy słyszał jakieś stereotypy. O 2.0 wiele złego czytałem, a wiecie może jak 1.8 albo 1.9? Niby ceny zaczynają się nawet od 3 tysięcy, więc za 8 powinienem znaleźć jakiś dobry egzemplarz.
mateyu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

21 Maj 2017, 11:59

Napisz wg tego wzoru https://www.forumsamochodowe.pl/wazne-zanim-napiszesz-nowy-temat-przeczytaj-ten-wazne-vt72479.htm czego oczekujesz, bo nie będziemy zgadywać
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14095
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2017, 12:48

Poprawione
mateyu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...
    Czy Honda Accord to dobra inwestycja?
    Decyzja o zakupie nowego auta dla wielu osób jest prawdziwą męczarnią. Bardzo duża oferta, bardzo dużo danych liczbowych, mnóstwo informacji. Jednak przyjrzyjmy się na przykładzie jednego z modeli Hondy jakie ...

21 Maj 2017, 13:23

Nie wiem jakie drogi są na Lubelszczyźnie (zwłaszcza w wioskach), ale ze względu na słabe i drogie zawieszenie odrzuciłbym wszystkie z Twoich dotychczasowych typów
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14095
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2017, 18:18

Zerknij:
[link do oferty na Olx wygasł] - bardzo ciekawy opis.
[link do oferty na Olx wygasł] - ładnie się prezentuje,świeży gaz i długie OC.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - również długie OC,świeży gaz tylko handlarz..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Maj 2017, 19:53

Właśnie mam to szczęście, ze mieszkam w bardzo bogatej gminie i ciężko spotkać drogę starszą niż 5 letnią, więc o zawieszenie się nie boję. Ciekawe oferty, wielkie dzięki.
mateyu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam