Pierwszy samochód - mocny, LPG, do 5000 PLN

23 Maj 2013, 00:30

Drodzy Forumowicze,
niebawem stanę przed zakupem pierwszego samochodu, ale najpierw pragnę poradzić się Was.
Do wydania mam ok. 3000 - 5000 zł (maksymalnie).
Przeglądałem masę ofert, wiem doskonale jakie auta poleca się na pierwszy raz, etc.
Doszedłem do wniosku, że chcąc w takiej cenie dostać sprawny samochód, a do tego spełniający główny warunek - dość duża moc (niekoniecznie sportowy), muszę skierować się w stronę dużych silników benzynowych (ponad 2200cm3), a tym samym bardzo egzotycznych na polskich drogach aut.
Aby obniżyć koszt takiego samochodu oraz koszt jego eksploatacji, biorę pod uwagę tylko i wyłącznie samochody z instalacją gazową.


Zastanawiałem się nad Fordem Probe i Fiatem Barchettą, jakimś Alfa Romeo, ale wydaje mi się, że lepiej zapytać Was.
Czy możecie polecić samochody spełniające moje oczekiwania, np. jakieś specjalne (doładowane, powyżej 120 KM) wersje Volkswagena Golfa albo w ogóle innych samochodów, które zamknęłyby się w tej cenie?

Będę bardzo wdzięczny za dyskusję
Pozdrawiam
niachoping
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

23 Maj 2013, 01:15

A czym się różnią te tematy poza wpisem lpg :D :D :D?

wybor-pierwszego-auta-do-5000-vt65140.htm
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

23 Maj 2013, 01:21

W tym temacie stawiam bardziej techniczne pytanie - czy duży silnik + instalacja to dobry pomysł?
Czy są jakieś specjalne doładowane wersje Golfa, starych Fordów, etc.
niachoping
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

23 Maj 2013, 07:18

Moje propozycje:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
linki przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Maj 2013, 14:05

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Maj 2013, 15:32

Przy takim budżecie to mocne mogą być doznania po zakupie przy pierwszym kontakcie z mechanikiem.
Kup sobie lekkiego JDMa bo za te pieniądze będą już miały fajne silniki które bez specjalnie wielkiej pojemności będą szybsze niż duże pojemności aut EU.

Użyj wójka google i zobacz jak wyglądała technologia silników JDM z mocami i Nm w przedziale wiekowym aut które Cię interesują.

Proponuje Ci
- Colt 1,6
- Corolla 1,6
- 323 1,8
- honda 1,6
- Celica5 2,0
- CarinaE 2,0

Jak dobrze poszukasz to mozna wyrwać Camry z 3VZetem ale nie licz że będzie miała przebieg ponizej 400tyś.km. co oczywiście i tak jest bezpieczniejsze w użytkowaniu niż większość aut dzisiejszej produkcji.

Ewentualnie jak masz zajawkę na dużą pojemność to podejdź sprytnie do sprawy i poszukaj toyoty avalon która jest odpowiednikiem camry posiada następce niezniszczalnego 3VZ czyli 1MZ moc około 190KM w miarę dobry Niutek, serwis prawie wszystko to samo co camry, spalanie na poziomie vectry 2,0, totalna bezawaryjność identyczna jak w Camry.
Ewentualnie lexa ESa to też jest Camry w serwisie, wkleję Ci linka możesz się potargować i za 5,5-6k kupisz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Maj 2013, 09:48

Warto poczytać ten wątek odnośnie zakupu samochodu z instalacją LPG to 5 tys zł

auto-do-4800zl-z-gazem-vt65257.htm#p383004
Do powyższych modeli beziesz musiał sporo dołożyć i będą one już mocno wiekowe,więc nie polecam.
Turbopama
Początkujący
 
Posty: 218
Prawo jazdy: 10 03 1996
Auto: BMW M3