Pierwszy samochód (segment B, C) do ok. 6 tys (LPG)

04 Sty 2014, 10:52

kon146 napisał(a):Części są troche droższe niż niemieckich czy francuskich samochodów ale znowu dłużej wytrzymują
Trwałość !Pod warunkiem,że ktoś kupuje do starej Toyoty oryginały. Inaczej nie ma znaczenia. Dlaczego miałyby amory firmy np Monroe być trwalsze dla Toyoty niż do Vw..? A łożyska SKF dłużej jeździć w Corolli niż C5? :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

25 Kwi 2014, 23:56

Minęło ponad pół roku od założenia tematu, a samochodu dalej nie kupiłem. Odświeżam.

Dzisiaj oglądałem taką brave
[link do oferty na Olx wygasł]

Samochód jest z polskiego salonu, od 3 wlasciciela.
Przebieg wydaje się realny patrząc po zużyciu wnętrza.
Niby bezwypadkowy, nie zauważyłem nic niepokojącego, zastanawia mnie tylko spasowanie przedniej maski, jest niewielka różnica miedzy lewą a prawą szczeliną ale trzeba się przyjrzeć żeby to zauważyć, pozatym ogladałem dzisiaj jeszcze inna brave tez z 99' i było to samo, więc moze one tak po prostu mają.
W bagażniku, w lewym narożniku przy lampie było wilgotno, ale znalazlem w internecie ze często przeciekają lampy, poogladałem bagaznik i raczej nie wyglądało nic na bite.
Oby dwa progi są skorodowane, a lewy nie wygląda za ciekawie i wydaje mi się, że trzeba było by juz cos z tym zrobic, a to koszt chyba 600-800zl za komplet (?)
Silnik pracuje normalnie, sprzęgło w miarę ładnie chodzi.
Do wymiany są dwa tylne amortyzatory.
Na plus jest komplet opon zimowych ktore podobno wystarcza jeszcze na 2-3 sezony, wiec kilka stówek zostaje w kieszeni.

Zastanawiam sie czy warto zabrać go na stacje diagnostyczna i ponegocjować troche cene? Do zapłaty została jedna rata OC-430zł, więc miałbym rok z glowy.
Warto kupić taką brave i wlozyc w nia zalozmy 1-1,5tyś?
Myslałem też o zalozeniu sekwencji.
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

26 Kwi 2014, 06:04

Ciężka sprawa. Wszystko to co chciałbyś zrobić ,nosi znamiona reanimacji. Jak wygląda tak naprawdę blacharka,to się okaże jak się ruszy progi. Z mojego doświadczenia wiem,że za 2 lata pojawi się trochę rdzy na innych elementach w Bravie i jest to proces naturalny. Owszem,kusząca sprawą jest silnik z takim przebiegiem ( o ile prawdziwy) ale czy warto..? Zakup tego auta jak i każdego innego w tych pieniądzach,jest obarczony ryzykiem.
Jeśli się zdecydujesz na kupno,to najpierw daj to auto do konkretnego przejrzenia ,od mechaniki do faktycznego stany blacharki (szczególnie podłogi i nadkoli).
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

26 Kwi 2014, 08:03

Zobacz po ile stoją bravy z tego rocznika. Do progów dojdą jeszcze drzwi, pewnie podłoga..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

26 Kwi 2014, 08:22

A nie lepiej np wydać tobie te prawie 6 k. na takie proste TD..?
[link do Gumtree wygasł]
albo na prostą 3 drzwiówkę..?
[link do Gumtree wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

26 Kwi 2014, 10:24

Astra II w dieslu za 6000zł no bez jaj..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

26 Kwi 2014, 11:04

No własnie Astra II za 6k to wygląda chyba równie nie ciekawie co brava 1.2 za 2,5k.
Od czego to zalezy, że ta czerwona brava ma pognite progi, a druga która ogladalem wczoraj, tez z 99', przebieg tez o dziwo 106tyś, na progach miala tylko niewielkie ogniska korozji?
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

26 Kwi 2014, 12:04

Amortyzatory już do wymiany? Ja mam przebieg wyższy i są oryginalne. W ogóle miał go 2.5 roku, zrobił nim 8 tys a lista rzeczy, których wymienił to pół samochodu. W aukcji jest jak byk , że brak korozji, a Ty piszesz, że jest. Jest jakieś potwierdzenie przebiegu?
Do tego trzeba dołożyć i wyjdzie tyle co za dobre Brava z tego rocznika. Ja dałem trochę więcej niż średnia rynkowa, ale nie mam rdzy i mam potwierdzony przebieg....
Cena taka jakie auto. Ja bym zrezygnował.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

26 Kwi 2014, 13:11

Barol napisał(a):Astra II w dieslu za 6000zł no bez jaj..

A ile miałaby kosztować 15 letnia Astra w dieslu w dobrym stanie ? Ze starym TD..? Przecież i tak jest 2 razy droższa niż Brava z tego samego roku !!!
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

26 Kwi 2014, 13:19

rafau11 napisał(a):Od czego to zalezy, że ta czerwona brava ma pognite progi, a druga która ogladalem wczoraj, tez z 99', przebieg tez o dziwo 106tyś, na progach miala tylko niewielkie ogniska korozji?

W pewnym wieku Bravy czy inne Fiaty jak Siena czy Punto II z tamtych lat ,zaczynają mieć kłopoty z rdzą. Czy stanie to się wcześniej czy później o 2 lata,to kwestia indywidualna. Mają na to wpływ np takie rzeczy,że jedna mogła być przez któregoś z właścicieli przez kilka lat garażowana,a druga nie. Kolejna rzeczą jest lakier. Lakier metalic jest twardszy od zwykłego i ma inną trochę technologię wykonania,to też może mieć wpływ.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

26 Kwi 2014, 13:22

Moim zdaniem cena dobrej Astry to ~8k. A w autach się nie patrzy na rocznik, bo na Astre jest dużo większy popyt niż na Brave, przez co cena idzie w górę. Zobacz tez ile kosztuje Golf z tego rocznika z dieslem pod maską ~9k. A dlaczego? Bo ludzie są zakochani w VW.. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

26 Kwi 2014, 13:42

Artur73, jeżeli chodzi o blachę to tyczy się wszystkich samochodów, nie tylko Bravy. Moja na przykład nie rdzewieje. Jeżeli ktoś dba i nie jest bita to nie ma powodów do obaw. Takie samo prawdopodobieństwo, że będzie rdzewieć Brava, Astra, czy Laguna. Trzeba dobrze patrzeć na stan blacharski, żeby był bardzo dobry, po kupnie zakonserwować i nie będzie problemu. Byle by nie kupić składaka.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

26 Kwi 2014, 14:16

@grzegozd92

Nie przesadzaj, że wymienił pół samochodu, poza rozrządem tylko 4 niezbyt kosztowne części więc bez przesady.
Napisałes, ze trzeba dolozyc tyle, że wyjdzie jak za dobrą brave z tego rocznika i jestem tego swiadomy, ale wydaje mi się ze lepiej jest samemu doprowadzic samochod do dobrego stanu.
Wezme ją na stacje diagnostyczna i jezeli okaze się, że nic jej powaznego nie jest i do zrobienia będą tylko progi i amortyzatory to brać ją?
Pozatym w mojej okolicy nie znalazlem jeszcze dobrej bravy. Wczoraj ogladałem brave za 4,6tyś bez negocjacji i do zrobienia były: tłumik, rozrząd, przednie zawieszenie bo bardzo nisko siedział, zbieżność, w dodatku nie miał opon zimowych i jechalo się nim jakoś dziwnie, więc jaka jest dobra cena za dobrą brave?
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

26 Kwi 2014, 14:30

Na wmiare ogarniętą Astre II trzeba mieć minimum 8000zł. Za pół darmo nikt nie odda..
rafau11 za 4600zł to już powinna być Brava do jazdy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

26 Kwi 2014, 14:41

No tez tak myslalem, a sie okazalo ze trzeba w nią lekko tysiaka włożyć...
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0