Pierwszym samochód ~6 tysięcy

29 Sty 2019, 09:36

Witam. Niedługo będę się przymierzał do zakupu własnego auta , budżet jakieś 6000.
Interesuje mnie coś względnie oszczędnego diesel lub benzyna + gaz. Aktualnie jeżdżę autem rodziców Galaxy 1 gen. Przydało by się coś w miarę przestronnego ( 2 metry wzrostu) . Szczególnie spodobało mi się Volvo V40 1.9 115km. Czy focus MK2 1.6 tdci. Lubelskie i bliskie okolice najbardziej mazowieckie.
H3lpi
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Sty 2019, 09:59

A jakie robisz przebiegi roczne? Bo jeżeli diesle to polecałbym starszą konstrukcję 1.9 TDI 90/110km aczkolwiek nie wiem czy nie lepiej sprawdzi się opcja benzyna plus lpg.
Salko
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

29 Sty 2019, 10:04

H3lpi napisał(a):Czy focus MK2 1.6 tdci


Mk 2 nie ten budżet,jak już to może być Mk 1 1.8TDDI.
Volvo ok a od siebie dodam Peugeota 406,może uda Ci się znaleść jakieś Toledo mk II ale raczej tylko z silnikiem 1.6 i jeśli pasują Ci gabaryty Galaxy to warto rozważyć także Renault Scenic.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2019, 10:46

Scenic To już trochę przesada wielkościowo. W Galaxy siedzi właśnie 1.9 110 ale za duży kloc. i wolę coś trochę mniejszego na własność. Kilkanaście kilometrów w jedną stronę + w drugą potem do szkoły. Co jakiś czas dłuższe trasy. Toledo czy Leon właśnie też mnie ciekawią. Zależy mi też na w miarę małej pojemności żeby ubezpieczenie nie kosztowało milionów. I tak pewnie dodatkowo mama jako współwłaściciel. A co do wieku to 19 lat.
H3lpi
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Sty 2019, 11:36

Zerknij:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - długi przegląd i opłaty.
[link do oferty na Olx wygasł] - jeśli zarysowania Ci nie przeszkadzają.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2019, 12:01

Corolla w liftbacku kompletnie mi się nie podoba , astra nie zgorsza ale 75km. To wyprzedzenie tira planować tydzień wcześniej. Primera ciekawa musiał bym więcej poczytać. Chociaż ponoć problemy z rdzą często ma , focus zwłaszcza przedlift podobnie. Polift nawet ciekawy by był, chociaż trwałości zawieszenia trochę się obawiam , choć w sumie do szkoły to praktycznie cała droga to jazda dosyć równą droga krajową. A i po miasteczku jakoś bardzo dziurawo nie jest. Najbardziej mnie to Volvo nakręca jest parę egzemplarzy w okolicy ale dosyć mało. Musiał bym dać posty na grupach może coś ciekawego czego nie widziałem się pojawi.
Np. [link do oferty na Olx wygasł]
H3lpi
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Sty 2019, 15:34

A co sądzicie o Mitsubishi Carismie ? Po lifcie. Albo ten sam silnik co Volvo czyli diesel 115 km albo benzyna + gaz 1.6 103km
Albo jeszcze podoba mi się dosyć mazda 323f bj. O ile trafi się egzemplarz bez większej ilości rdzy to chyba nie powinna być droga w utrzymaniu ? Np.
[link do oferty na Olx wygasł]
H3lpi
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Sty 2019, 18:11

Na filozofowanie, czy auto rdzewieje bardzo czy bardziej, lub ocena podoba mi się/nie podoba trochę nie na miejscu, bo kasy trochę mało na takie fanaberie. Dzwoń, oglądaj, jeździj.

Carisma to to samo co Volvo
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Sty 2019, 23:25

No własnie masz mało funduszy a wydziwianie więc musisz iść na kompromisy..

Volvo miało coś z przodem,cena niska jak na polifta co przekłada się na liczbę wyświetleń ogłoszenia.. Odpuściłbym.
Mazda od handlarza więc rewelacji bym się nie spodziewał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012