Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

19 Maj 2010, 17:05

Auto po wjeździe do Polski zostało ubezpieczone na okres 1 miesiąca. Pytanie - 1. Czy można takim autem, posiadającym tylko takie ubezpieczenie, poruszać się po drodze.
2. Czy jeśli auto mające niecałe 2 lata, z wpisem w dokumencie niemieckim, że badania jego są ważne do lipca 2010 r, musi przejść przegląd techniczny w Polsce przed jego rejestracją?
Dzięki za odpowiedż!
mbvt5
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 Kwi 2010, 14:11
Miejscowość: poznań

Re: Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

19 Maj 2010, 17:29

mbvt5 napisał(a):, że badania jego są ważne do lipca 2010 r, musi przejść przegląd techniczny w Polsce przed jego rejestracją?

Tak musisz juz robić OBT przed I rej.w Polsce..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 5332
Rejestracja: 09 Mar 2010, 20:16
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

19 Maj 2010, 19:16

nie można takim autem jezdzić,jeśli spowodujesz kolizje to nic nie dostaniesz od ubezpieczalni,a policja sypnie ci mandat.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Rejestracja: 29 Sty 2010, 17:47
Miejscowość: poznań

Re: Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

04 Cze 2010, 12:19

tablice są już nie ważne więc nie możesz na nich jeździć.

Tu masz interpretacje przepisów polskiej policji na ten temat.

"Podsumowując, należy stwierdzić, że pojazdy sprowadzane z Niemiec z tablicami rejestracyjnymi – np. z tzw. czerwonymi i żółtymi wyróżnikami są tablicami krótkoterminowymi i uprawniają do korzystania z pojazdu na terytorium RP oczywiście w okresie ich ważności. Po tym okresie pojazd staje się nie dopuszczony do ruchu nawet jeżeli została wykupiona polisa OC (w Niemczech lub w Polsce) i zostało przeprowadzone badanie techniczne pojazdu. Pojazd taki dalej nie ma urzędowego potwierdzenia rejestracji pojazdu, a przez to decyzji administracyjnej o dopuszczeniu go do ruchu zgodnie z art. 71 prd (prawo o ruchu drogowym). …"

Tu przeczytasz całość (wszystkie zebrane przepisy z komentarzem)

Badanie techniczne za granicą będzie ważne.

Nie wiem czemu Migi60 twierdzisz, że nie?

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
Ostatnio edytowany przez DariuszSawicki, 06 Cze 2010, 15:17, edytowano w sumie 1 raz
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Rejestracja: 13 Lis 2008, 12:44
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

04 Cze 2010, 13:43

DariuszSawicki napisał(a):Nie wiem czemu Migi60 twierdzisz, że nie?

Przczytaj dobrze pytanie zadane przez mbvt5 oraz moją odpowiedz... :!: :!:

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 14:47 ]
Ps.A jezeli chodzi Ci o uznawanie wazności BT z zagranicy z przepisami obowiązującymi
w Polsce to widzę ze musisz trochę na ten temat poczytać lub zasięgnąc języka w
WK.... :!: :!: :mrgreen:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 5332
Rejestracja: 09 Mar 2010, 20:16
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

08 Cze 2010, 21:20

zadał dwa pytania:
1. Czy można takim autem, posiadającym tylko takie ubezpieczenie, poruszać się po drodze.

na co mu odpisałem, że nie może bo ma nie ważne tablice rejestracyjne.

2. Czy jeśli auto mające niecałe 2 lata, z wpisem w dokumencie niemieckim, że badania jego są ważne do lipca 2010 r, musi przejść przegląd techniczny w Polsce przed jego rejestracją?

Moim zdaniem nie musi bo wg polskich przepisów pierwsze badanie techniczne robisz po trzech latach od daty pierwszej rejestracji a samochód ma dopiero dwa czyli jeszcze jeden rok mu się należy zgodnie z prawem o ruchu drogowym.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Rejestracja: 13 Lis 2008, 12:44
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3 Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3
    Porównanie kabli wysokiego napięcia i problem z jednym z nich do silnika 3.3 montowanego głównie w samochodach Chrysler Grand Voyager. Jeden kabel WN od świec podczas zdejmowania ze świecy zszedł i na świecy ...
    Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne
    Lusterko fotochromatyczne sterowane elektronicznie nazywamy też elektrochromatycznym. Takie lusterko przyciemnia się dzięki czujnikowi który sprawdza natężenie światła docierającego do powierzchni odbicia lusterka. ...

  • Re: Pilne! Na żółtych tablicach jest data 30.04.10.

    08 Cze 2010, 21:39

    DariuszSawicki napisał(a): jeśli auto mające niecałe 2 lata, z wpisem w dokumencie niemieckim, że badania jego są ważne do lipca 2010

    A kto mu przedłuzy wazność przeglądu tech.w WK...On juz ma pierwszą rej.a ze tylko
    na 2 lata to nikogo nie interesuje.Chyba dokładnie wiesz ze u nas jest 3/Irej.z urzędu/
    na 2 lub wyrówmnanie do 5 od daty Irej.i dalej na rok.Pojazd ten juz miał pierwszą
    rej.za granicą a wiec co przedłuzenie do 3 lat :?: :?: Czegos takiego u nas nie ma :!:
    Co najwyzej kolejny przegląd na 2 lata :!: :!: :sad:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5332
    Rejestracja: 09 Mar 2010, 20:16
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy od: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    pierwsze badanie techniczne

    12 Cze 2010, 15:06

    no właśnie migi
    pierwsze badanie przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji więc jaki jest sens robić badanie skoro ono jest ważne w Polsce bo od pierwszej rejestracji minęło dopiero dwa lata?

    pozdrawiam

    Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

    Dariusz Sawicki

    Masz problem z rejestracją samochodu?
    Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1029
    Rejestracja: 13 Lis 2008, 12:44
    Miejscowość: Wrocław
    Auto: Nie mam
     
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      S2020005
      GTP Light
      Jaguar