Pisk dochodzący z okolic kół

16 Mar 2020, 23:57

Witam, mam problem gdyż, nie dawno kupiłem samochód (Opla Astre H) w ostatnim czasie z okolic kół zaczęły wydobywać się piski gdy zaczynam jechać powyżej 60 km/h przez okres ok.5 min. Dodam ze pisk ustaje po wciśnięciu pedału hamulca oraz przy skręcie. Jak mogę na to zaradzić we własnym zakresie czy muszę udać się do mechanika ?
Sztos89
Obserwowany
 
Posty: 2

17 Mar 2020, 10:02

Sztos89 napisał(a):Dodam ze pisk ustaje po wciśnięciu pedału hamulca oraz przy skręcie.
W tym przypadku problemem będą klocki które mogą być już zbyt użyte lub tarcze które mają dosyć spory rant. klocki z tarczami źle się układają i przez to potrafią wydawać taki pisk. problemem może być również sam zacisk ale żeby to dokładnie sprawdzić trzeba by było zajrzeć do niego.

Spróbuj jeszcze dobrze pod ciśnieniem umyć zaciski np. na myjni być może pył z klocków powoduje wspomniany problem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Kwi 2020, 00:03

Mogą być też założone klocki najtańsze zamienniki wykonane z słabszych materiałów które tak mają, że piszczą. Sprawdź czy przypadkiem nie są do wymiany, może sprzedawca nie chcąc inwestować przed sprzedażą auta wymienił na najtańsze.
orange121
Nowicjusz
 
Posty: 28
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW ActiveE (od r. 2010) - samochód elektryczny
    Na początku 2010 r., zaledwie rok po debiucie MINI E, BMW Group poczyniła kolejny wielki krok w kierunku opracowania pojazdów produkcyjnych o zerowym poziomie emisji spalin w postaci światowej premiery BMW Concept ...