Płyn do spryskiwaczy a zima

19 Sie 2011, 19:41

Witam

Mam takie pytanko, jeśli będę miał w zimę płyn do spryskiwaczy (letni) to może rozsadzić zbiornik ?
Sedzia23
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: z domu

19 Sie 2011, 19:44

może rozsadzic zbiornik ale to małe piwo.bardziej mnie by denerwowało jeżeli chciałbym spryskac szyby a tam nic by mi nie lecialo.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Sie 2011, 21:11

Od jakiegoś czasu kupuję płyn zimowy i korzystam z niego również latem i szczerze mówiąc bawi mnie zastanawianie się czy płyn jest zimowy, czy letni. Wiem jedno, jak dobry mróz to spryskiwacze zamarzną i przy zimowym płynie, bo się zwyczajnie zbiera po wierzchu woda.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Wrz 2011, 08:58

Nie po to wymyślony letni i zimowy płyn do spryskiwaczy,aby używać tylko jednego przez cały rok :) Pamiętajmy o wymianie,bo inaczej podczas zimy rozsadzi nam zbiorniczek,a zawsze to dodatkowe koszty.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

02 Wrz 2011, 07:54

A korzystał ktoś z kostek, które rozpuszcza się w wodzie i w efekcie robi się płyn do spryskiwaczy? Te kostki nazywają się PLUUM. Stosowaliście kiedyś? Jak to działa?
TopRider
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Volkswagen Golf 3, 1.6 75KM

03 Wrz 2011, 16:18

Dabtuner napisał(a):Nie po to wymyślony letni i zimowy płyn do spryskiwaczy,aby używać tylko jednego przez cały rok :) Pamiętajmy o wymianie,bo inaczej podczas zimy rozsadzi nam zbiorniczek,a zawsze to dodatkowe koszty.

Mnie co najmniej bawi to ciągłe kupowanie wszystkiego na lato i zimę. Jeżeli coś działa podczas upałów i srogich mrozów to nie widzę powodu dla którego miałbym tego nie używać.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Finał NIGHT POWER 2013 GP w Płocku / relacja
    Ostatnia runda tegorocznego NIGHT POWER Grand Prix zakończona. W Płocku zmierzyło się około 70 zawodników. W całym cyklu na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Już wiemy kto jest najlepszy. Zwycięzcą całego ...
    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...

03 Wrz 2011, 21:53

Różnica to cena i skład płynu letniego i zimowego.
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151

05 Lip 2018, 11:35

Na razie najbardziej wydajny płyn do spryskiwaczy, jaki używałem to całoroczny bym powiedział.
martinrekk
Nowicjusz
 
Posty: 9