Płyn do spryskiwaczy

25 Kwi 2009, 16:12

czy mozna lac wodę do pojemnika do płynu do spryskiwaczy?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

25 Kwi 2009, 17:33

Pewnie,że możesz ale sama woda nie będzie miała takiego efektu myjącego jak płyn.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

25 Kwi 2009, 17:47

wlej wodę razem z płynem "Ludwik" do mycia naczyń efekt lepszy jak markowe płyny do spryskiwaczy
kania
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: Czuchów-Pieńki

25 Kwi 2009, 18:57

pytam sie bo woda to woda nic sie nie zepsuje ani nic nie zardzewieje?
to jakie właściwości ma płn do mycia szby jest to jakas chemia rozpuszczona w wodzie?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

25 Kwi 2009, 21:13

A co ma się zepsuć?
Płyn jest tak mieszany,że nic nie zardzewieje (to nie jest kwas) wszystko jest odprowadzane do podszybia a stamtąd specjalnym odpływem na zewnątrz auta nie ma co rdzewieć.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

26 Kwi 2009, 08:53

Tak ludwik jest lepszy od tych tanich płynów w supermarketach ,mnie te płyny zapchały układ ,po prostu wytrąca się barwnik w postaci płytek o d...ę te płyny rozbić teraz latem stosuję wodę z Ludwikiem (lub innym płynem do naczyń)a zimą kupuję tylko markowe płyny(arexons lub inny)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Kwi 2009, 09:57

Woda może doprowadzić do tego,że zardzewieją elementy pompki płynu.W płynach do spryskiwaczy są środku myjące,ale przede wszystkim jest on robiony na wodzie destylowanej.Nie wiem jak z tą wodą destylowaną wygląda sprawa w jakichś mało znanych płynach,ale np. Psik Pski,Autoland czy inne znane firmy(stacje beznynowe) na tym akurat nie oszukują.
A jeżeli nie chcemy wydawać kasiury na płyny,a te markowych firm nie są niestety tanie,to bezpieczniej jest mieszać jakiś płyn do szyb,czy jakiś inny z wodą destylowaną.Litr kosztuje niecałą złotówkę.
Skoro osadził ci się barwnik i zapchał ci układ,to widocznie stosowałeś jakiś mało znany płyn - pewnie jeden z tych najtańszych.I nie jest to złośliwość z mojej strony,tylko chodzi mi tu o cenę - te znane są droższe,ale są lepsze.A te tańsze z jakiegoś powodu muszą być przecież tańsze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Kwi 2009, 10:06

Tak to prawda o ile pamiętam lalem Chinski BUDGET! :???:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Kwi 2009, 18:52

No właśnie.Już sama nazwa wiele mówi.No i z pewnością był taniutki?
Lepiej zrobić jak pisałem -albo kupować płyny znanych producentów,albo mieszać jakieś płyny do mycia szyb z wodą destylowaną.Tyletylko,że trzeba pamiętać,że w zimie taka mieszanka z wodą destylowaną jest nie zalecana.Wtedy lepiej kupować płyny zimowe,które nie zamarzają do podanych temperatur.Oczywiście też znanych firm.Na tym akurat nie warto oszczędzać i przekonał się o tym pewnie nie jeden kierowca.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Kwi 2009, 20:01

Tak był taniutki ale mógł okazać się drogi gdyby pompę szlag mi trafił ,cały pojemnik był pokryty farbą tak jakby ktoś pomalował ,pływały dużawe kawałki dosłownie niebieskiego tynku,ostatnio szlag mi trafił podnośnik TOYI,też China ,mialem go chwilę tylko ,poszło 60 zł w błoto,już nic Chińskiego nie kupię.Pompkę do kół kupilem Polską ,rewelka ,zapłaciłem 60 zł,Chińska kosztowała 15 .Chińczycy wykorzystują te biedne swoje dzieci oraz produkuja badziestwo,nie kupujcie produktów niefirmowych z napisem made in China,szkoda kasy! Budget produkuje rózne rzeczy akumulatory też ! :???:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

27 Kwi 2009, 06:16

Chwyta nostalgia jak się za dzieciaka czuło powiew denaturatu od aut stojących na światłach... Niektórym tak się za tym tęskni,że do dziś nie potrafią sobie odmówic "Białej Damy"... tylko,że pózniej tak powoli się tupta małymi kroczkami i cały czas na środku twarzy widac czerwoną kontrolkę że klient jedzie na rezerwie... :roll:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna