Podczas dodawania gazu muli, po czasie przyspiesza

Podczas dodawania gazu muli, po czasie przyspiesza

28 Cze 2017, 22:46

Witam, ostatnio zauważyłem w Clio II 1.2 75 KM 55 kW benzyna 2001 r. Najczęściej przy włączonej klimatyzacji, prędzej tego nie zauważyłem, dopiero chyba przy tych upałach. Podczas dodawania gazu auto powolnie przyspiesza, tak jakby się zbiera i dopiero po kilku sekundach momentalnie przyspiesza, wszystko dzieje się na tym samym poziomie nacisku na pedał gazu. Proszę o wskazówki, z góry dzięki.
lukeboss
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Clio II ph 2
Silnik: 1.2 75 KM 55 kW 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Podczas dodawania gazu muli, po czasie przyspiesza

29 Cze 2017, 12:53

lukeboss napisał(a):Proszę o wskazówki,
uklad zaplonowy i filtr paliwowy kiedy wymieniane?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

Re: Podczas dodawania gazu muli, po czasie przyspiesza

04 Lip 2017, 15:51

lukeboss napisał(a):przy włączonej klimatyzacji, prędzej tego nie zauważyłem, dopiero chyba przy tych upałach. Podczas dodawania gazu auto powolnie przyspiesza, tak jakby się zbiera i dopiero po kilku sekundach momentalnie przyspiesza
Może klima tak obciąża silnik i w momencie wyłączenia sprężarki czujesz właśnie to przyspieszenie. Przy małych silnikach w upalne dni da się to wyczuć, szczególnie wtedy jak czynnika mało i sprężarka ma ciężko.

Jak jedziesz bez klimy masz taki sam objaw czy nie ma go w ogóle?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    [2018] Alpine A110 [2018] Alpine A110
    Przez kilka ostatnich lat słyszało się tylko o znikaniu kolejnych marek. W końcu mamy jakąś reaktywację. Francuski Alpine (nie, nie producent car audio) przedstawił model A110 nawiązujący do protoplasty. Technicznie - 1,8 ...

•  
    • Straż Pożarna - pokazy ratownictwa
      Wyprawa do Moab 2012, 25
      Autosacrum 2009
      Sobota w terenie, 15