Grzanie silnika a klimatyzacja

Grzanie silnika a klimatyzacja

29 Cze 2017, 21:55

Witam Panowie,
Na wstępnie chciałbym się przywitać :)
Otóż mam taki problem, moja mama śmiga Hyundaiem i20 z 2010, 1.2 benzyna + LPG . Problem jest taki że podczas jazdy z klimą auto grzeje się niemiłosiernie aż pod 130 stopni i wywala płyn ze zbiorniczka wyrównawczego (auto nie słabnie ani nic), bez klimy za to temperatura oscyluje w okolicy 90 - 92 stopni i jest gites. Termostat jest nowy.
Prosiłbym o pomoc co mogę zrobić żeby mniej więcej zdiagnozować i powiedzieć mamie co może to być. Drugi problem jest taki że auto na zimnym pali bez problemu lecz jak się pojeździ i zgasi to później z odpalaniem się problemy straszne, nawet kilka razy trzeba kręcić żeby zaskoczył i też bym prosił o pomoc co to może być.
PS przy odpalaniu za zimnym potrafi zakopcić na biało, lecz po chwili przestaje i zachowuje się normalnie.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc :)
mariotrenuje
Obserwowany

Auto: Hyundai i20
Rok produkcji: 2010

Re: Grzanie silnika a klimatyzacja

30 Cze 2017, 08:20

mariotrenuje napisał(a):Problem jest taki że podczas jazdy z klimą auto grzeje się niemiłosiernie aż pod 130 stopni i wywala płyn ze zbiorniczka wyrównawczego
a wentylator drugi sie wlacza jak wlaczasz klime? Kolejna sprawa to jaki to gaz?
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 530i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna

Re: Grzanie silnika a klimatyzacja

30 Cze 2017, 09:14

Wentylator chodzi. Gaz to sekwencja ale jaka to Ci nie powiem bo w domu mnie nie ma, a mama jeździ autem
mariotrenuje
Obserwowany

Auto: Hyundai i20
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...
    Renault Kangoo Z.E. - elektryczny samochód użytkowy Renault Kangoo Z.E. - elektryczny samochód użytkowy
    Zaprezentowane po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Hanowerze w 2010 roku, a następnie w wersji Maxi na Salonie w Genewie w 2011 roku Renault Kangoo Z.E. Trafiło do sieci sprzedaży w Polsce we wrześniu 2012 roku. Model ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50