Podobne do Audi A4 B6

Re: Podobne do Audi A4 B6

05 Maj 2016, 17:15

pkc napisał(a):Najczęściej pada właśnie dolny łańcuch, a wymiana napinacza głównego jednym pomaga, a drugim nie. Żeby wymienić dolny łańcuch, trzeba tak czy siak zdemontować ten główny.Do pompy wody dostęp nie jest najlepszy i trzeba użyć blokady, jeśli nie robi się tego z wymianą łańcucha. Tak więc w tym wypadku oszczędzanie jest dla bogatych.

Długo Ci zajęło szperanie w internetach :mrgreen:
Prawda jest taka, że zrobić to raz na 200k to nie problem. Tak jak się czasem bulwersujesz, że zmień mechanika, bo drogo naprawia Audiki, to zapewniam, że ogarnięty i uczciwy mechanik za to nie zedrze tylko dlatego, że to Saab, a nie populus jakiś.
P.S. Dzisiaj byliśmy u mojego mechanika i zaciągnęliśmy Saaba sąsiada (najprawdopodobniej padł czujnik położenia wału ale cholera wie co to dokładnie). Już drugi raz go holowaliśmy w ciągu roku także 1,9TiD vs. 2,0T wole tego drugiego :D Zresztą podobne zdanie mają te mechaniki.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Podobne do Audi A4 B6

05 Maj 2016, 18:35

dzida napisał(a):
pkc napisał(a):Najczęściej pada właśnie dolny łańcuch, a wymiana napinacza głównego jednym pomaga, a drugim nie. Żeby wymienić dolny łańcuch, trzeba tak czy siak zdemontować ten główny.Do pompy wody dostęp nie jest najlepszy i trzeba użyć blokady, jeśli nie robi się tego z wymianą łańcucha. Tak więc w tym wypadku oszczędzanie jest dla bogatych.

Długo Ci zajęło szperanie w internetach :mrgreen:
Prawda jest taka, że zrobić to raz na 200k to nie problem. Tak jak się czasem bulwersujesz, że zmień mechanika, bo drogo naprawia Audiki, to zapewniam, że ogarnięty i uczciwy mechanik za to nie zedrze tylko dlatego, że to Saab, a nie populus jakiś.

Nie mam czasu siedzieć non stop na forum i odpowiadać na posty. A w internecie nic szukać nie musiałem, bo kilka lat temu miałem do czynienia z Signumem z tym silnikiem. :)
Nigdzie nie napisałem też, że nie warto interesować się tym silnikiem, a jedynie dementuję nieprawdziwe informacje. Lepiej, żeby potencjalny kupiec wiedział, że może go czekać taka naprawa, tym bardziej, ze aut z tymi silnikami jest na lekarstwo i łatwo się naciąć.
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36/E39, Audi A4 B8/80 B4
Silnik: 328i/530d/2.0TFSi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Doświadczalny samochód autonomiczny Lexusa Doświadczalny samochód autonomiczny Lexusa
    Po torze testowym amerykańskiego Toyota Research Institute (TRI) jeździ biały Lexus LS 600hL z kamerami na dachu. Obecność licznych czujników nie dziwi – to w końcu samochód doświadczalny. Pewną konfuzję ...
    Nissan Micra K14 - nowy model już w produkcji Nissan Micra K14 - nowy model już w produkcji
    Kilka dni temu uruchomiono produkcję zupełnie nowego Nissana Micra i pierwsze egzemplarze już opuściły linię montażową. Końcowe kontrole potwierdziły najwyższą jakość wykończenia pojazdów. Dostawy do dealerów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Nissan 350Z
      Volkswagen Passat, zabudowa bagażnika CarAudio