Połączenie dwóch rejestratorów kamer

10 Wrz 2023, 13:16

Witajcie. Mam takie pytanko - mam dwa rejestratory kamer. Każdy z nich ma wejścia na 4 kamery. W jednym jest dysk, w drugim nie ma. Czy da się jakoś podłączyć ten rejestrator bez dysku, do tego z dyskiem? Chodzi o to, żeby na jeden dysk nagrywał sie obraz z 7 kamer - z 4 z tego rejestratora co jest dysk i 3 z tego co nie ma w nim dysku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Wrz 2023, 08:31

Możliwe jest dodanie kanału rejestratora sieciowego bądź analogowego do innego rejestratora jako kamery po IP ale czy będą wtedy zapisywały się dane z kamer na dysku z tego drugiego rejestratora to tego nie wiem.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

11 Wrz 2023, 10:46

Nie wiem, czy nie lepszą opcją będzie zakup jakiegoś rejestratora na 8 kamer, zamiast kombinować z dwoma na 4 kamery? Bo do tego jednego musiałbym kupić jakiś dysk twardy z 500GB albo 1TB. Znalazłem rejestrator na 8 kamer -https://allegro.pl/oferta/rejestrator-8-kanalowuy-do-kamer-5w1-do-5mp-chmura-12720615103 . Jest jakiś w miarę dobry, czy się w to nie bawić? Kamery są na RODO-s :) . Rejestrator nie musi być wypasiony tak jak i kamery. Nie musi być widać wyraźnie tablic rejestracyjnych , bo aut tam nie ma. Wystarczy, że zarejestrują że ktoś się włamał albo próbował włamać czy coś zniszczył. Aczkolwiek będą raczej działały odstraszająco. Ważne jest, żeby rejestrator miał wyjście VGA na monitor. Ten ma. Ważne też jest, że jak pojawi się jakiś ruch na działce, to żeby na telefonie przyszło mi powiadomienia albo jakiś alarm, że cos na działce się dzieje. Z tego co wyczytałem o tym rejestratorze to ten ma taką funkcję. Więc jak dla mnie to mi pasuje. Pytanie tylko czy nie ma jakiegoś parametru który eliminuje go z monitoringu, bo do niczego się nie nadaje?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Wrz 2023, 20:20

MotoAlbercik napisał(a): Ważne też jest, że jak pojawi się jakiś ruch na działce, to żeby na telefonie przyszło mi powiadomienia albo jakiś alarm, że cos na działce się dzieje. Z tego co wyczytałem o tym rejestratorze to ten ma taką funkcję. Więc jak dla mnie to mi pasuje.
Ten temat , ten wątek , to pytanie raczej do fachowców w tej materii . Zapytaj na np. elektrodzie pl. Tak wiem , krytykujesz to forum , jednak...Porzuć swe przekonania i napisz tam w odpowiednim dziale . Tutaj to możemy sobie tylko pogawędzić o motoryzacji . I tyle . Nie sądzę żeby tu ktoś tutaj był obeznany w temacie.Twój problem wykracza poza tematykę tego forum .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Wrz 2023, 11:53

MotoAlbercik napisał(a):Nie wiem, czy nie lepszą opcją będzie zakup jakiegoś rejestratora na 8 kamer, zamiast kombinować z dwoma na 4 kamery?
Na pewno lepszą bo nie musisz kombinować, a nie zawsze dwa rejestratory da się spiąć tak jak byśmy chcieli :wink:

Ten który podałeś w linku to raczej kiepski wybór.

Weź jeszcze pod uwagę to jaki masz tam internet na tej działce (musi mieć w miarę szybki upload) bo może się okazać że będziesz miał problem z dostępem z zewnątrz do podglądu.

Jeszcze jedno pytanie, czy masz już kamery czy dopiero szukasz całego zestawu do kupienia?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

12 Wrz 2023, 14:57

Kamery mam zamontowane Mazzi. Służyły mi kilka lat na wsi, spisywały się bardzo dobrze, a co najważniejsze mają bardzo dobre podświetlenie i fajnie świecą w nocy. Rejestrator też jest Mazzi, tylko że na 4 kamery, a tutaj potrzebuję 7 kamer.
Jeżeli chodzi o internet, to tu nie ma problemu, bo jest bardzo dobry zasięg i z Tmobile i z Plusa. Router na kartę mam ( ten sam co na wsi ). Muszę tylko teraz kupić sobie kartę z internetem do niego. Apka na telefon Ezviz też fajnie się spisywała.
Rokiko napisał(a):Ten który podałeś w linku to raczej kiepski wybór.

A co jest w nim kiepskiego? Bo właśnie na tych parametrach za bardzo się nie znam i tu potrzebuję pomocy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Wrz 2023, 19:56

MotoAlbercik napisał(a):A co jest w nim kiepskiego? Bo właśnie na tych parametrach za bardzo się nie znam i tu potrzebuję pomocy.
Wiesz..... nie wiadomo co to jest , skąd to jest , być może brandowana jakaś znana marka . Być może to dobry produkt , być może kicha . Kto to wie ? Na alle jest pełno różnych wynalazków...... A jakże możesz zakupić . Nikt Ci nie zabroni . Przy zakupie możesz zapytać czy jest serwis i wsparcie/pomoc techniczna .Przeczytać szczegółową instrukcję jeśli jest.......... Szwagier robi te rzeczy i bazuje tylko na sprzęcie od Dahua. Tutaj można wybrać coś co Ci pasuje za porównywalną ceną . Co do powiadomień w razie W to wydaje mi się że optymalną opcją są powiadomienia Push.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

13 Wrz 2023, 08:15

No zgadza się - Dahua jest w bardzo podobnej cenie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Wrz 2023, 09:17

Kup sobie rejestrator Mazzi 8 kanałowy skoro wcześniej wszystko Ci się sprawdzało to podmienisz go więc i apka którą masz powinna z nim dalej współpracować. Przy zmianie rejestratora na taki który wspomniałeś w pierwszym poście jest duże prawdopodobieństwo że apka którą masz nie będzie działała i mogą pojawić się inne problemy na linii kamera rejestrator i dalej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34