Polo 1.4 16V - Bierze olej

03 Sty 2017, 13:46

Mi wchodzi tyle ile wskazuje książka serwisowa, czyli 3.2 litra oleju. I nie wiem czy nie kupić nowego oleju i wymieszac z liqui moly, żeby było dobrze wymieszane i żeby ten specyfik zadziałał. Albo po prostu wleje cała puszke Liqui Moly do silnika i tyle, chociaż nie wiem czy to będzie rozsądne, a co najważniejsze czy będzie skuteczne.
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

03 Sty 2017, 14:02

On zadziała z olejem który masz już w silniku on był nie tak dawno wymieniany. Czy olej który masz w silniku jest przejrzysty na bagnecie czy mało przejrzysty i czarny? Jak jest mało przejrzysty i czarny to możesz go wymienić i wlać od razu specyfik, a jak nie to zostań przy tym co jest i do niego dolej :)
Musisz wziąć jeszcze pod uwagę to że ten specyfik zacznie działać po około 500km więc jeszcze trochę będziesz musiał przejechać żeby stwierdzić czy coś się poprawiło.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Sty 2017, 14:06

Sprawdziłem notatki. Olej wymieniałem w sierpniu, coś mi się pokręciło. Zrobione na tym oleju mam ponad 6 tys km, barwa jest taka sobie powiem :D Dużo latałem po autostradach. Olej jest barwy ciemnobrązowej. To zmienić już olej ? Jak zmienić to na jaki ? Wlać półsyntetyk czy przerzucić się już na mineralny ?
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

03 Sty 2017, 14:43

No to zmień go na taki sam półsyntetyk i dolej tego środka. W sumie masz spore zużycie tego oleju i nie wiem na ile ci pomoże ten środek, ale spróbować warto.

Zerknij przy okazji do świec i zobacz jak one wyglądają (możesz wrzucić fotkę).
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999