Pomoc! Procedura,Koszty(zakup oraz sprowadzenie z Austrii)

Pomoc! Procedura,Koszty(zakup oraz sprowadzenie z Austrii)

04 Lis 2009, 16:57

chcem sprowadzic samochod z austrii i nieznam chcialbym sie dowiedziec jak to wszystko wygląda.Prosze o informacje.Pozdrawiam
malzoni
Nowicjusz

Re: Pomoc! Procedura,Koszty(zakup oraz sprowadzenie z Austri

05 Lis 2009, 21:32

ogólnie możesz poczytać tu:
[link wygasł]

tu możesz zobaczyć jak ma wyglądać austriacki dowód rejestracyjny część I i II
[link wygasł]

Zajmie Ci to ok. tygodnia czasu i będzie kosztować ok. 1200 zł + akcyza, która zależy od wartości rynkowej samochodu i jego pojemności.

tu możesz sobie wyliczyć akcyzę i wydrukować niezbędne dokumenty do urzędu skarbowego, celnego i opłata recyklingowa
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Pomoc! Procedura,Koszty(zakup oraz sprowadzenie z Austri

06 Lis 2009, 20:07

Koszt wywozu samochodu z austri (chodzi mi o koszta wykupienia tablic wywozowych oraz tych naklejek na szybę (podatku drogowego) czy jak to tam sie zwie inaczej.bo autem wrócić chce na kolach. W grę ewentualnie wchodzi laweta.Importuje auto prywatnie do własnego użytku.auto ma trochę latek :razz:
malzoni
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co należy okresowo sprawdzać w samochodzie? Co należy okresowo sprawdzać w samochodzie?
    Nie znalazłem na forum podobnego tematu, a myślę że może on pomóc innym użytkownikom/kierowcom w ustaleniu tego na co powinni zwracać uwagę okresowo podczas eksploatacji samochodu. O pewnych rzeczach zapominamy czasem ...
    Kia Sorento po zmianach Kia Sorento po zmianach
    Odświeżona linia i zmodernizowana konstrukcja skorupy nadwozia, nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o niższym zużyciu paliwa i emisji spalin, wyższy komfort podróżowania i lepsze własności jezdne – to tylko niektóre ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009