Ponowne ubezpieczenia samochodu.

Ponowne ubezpieczenia samochodu.

03 Lip 2011, 10:30

Witam, jestem zainteresowany kupnem pewnego Cinquecenta. Jest w bardzo dobrym stanie za niewielką kwotę. Ale minusem jest to że skończyło mu się ubezpieczenie. Więc mam takie pytanie: czy ja po zakupie tego samochodu będę musiał przy ponownym ubezpieczeniu ponosić jakieś dodatkowe koszty ? Dodam że będzie to moje 1sze auto i nigdy nic na siebie nie ubezpieczałem. Pozdrawiam.
badboypro
Nowicjusz

Auto: Fiat Cinquecento

Re: Ponowne ubezpieczenia samochodu.

03 Lip 2011, 11:57

Co masz na myśli pisząc "dodatkowe koszty"?
Kupujesz auto, np. 4 lipca i tego samego dnia idziesz do ubezpieczyciela i go ubezpieczasz. Płacisz składkę OC i wszystko. Cena pewnie będzie podobna do ceny samochodu.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

03 Lip 2011, 12:08

Hmmm, 100% składki u zdziercy - http://ipolisa.pl/kalkulator/
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Lip 2011, 12:21

Ja bym w umowie dopisał, że wszelkie należności z tytułu ubezpieczenia przed zakupem ponosi sprzedający. A chodzi o tą śmieszną solidarność - żeby nie było tak, że należność za ten okres, kiedy autko było nieubezpieczone zapłacił sprzedający, czyli wówczas użytkownik tego samochodu, a nie nowy właściciel. Bo może być tak, że zaległość będą chceili ściągnąć od nowego właściciela.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lip 2011, 12:52

Dokładnie chodzi o to że auto straciło ubezpieczenie w czerwcu, ja kupuję go w lipcu i wtedy też ubezpieczam. Z tego co mówi mi tata jest jakaś kara za czas w którym auto było nieubezpieczone, i tą karę muszę pokryć ja, jako nowy nabywca. Miał ktoś kiedyś taką sytuację ? Ile trzeba zapłacić ?
badboypro
Nowicjusz

03 Lip 2011, 13:03

Tata ma rację - jest za to kara, która jest uzależniona od ilości dni, w których auto było nieubezpieczone - http://www.ufg.pl/web/guest/oplaty-karne. Oprócz kary trzeba zapłacić oczywiśc ie zaległe OC.
Niekoniecznie ty będziesz płacił karę za brak OC - powinien zapłacić ją właściciel pojazdu, czyli sprzedający. Twoim obowiązkiem jest ubezpieczyć samochód w dniu zakupu.
Ale jest zapis, że sprzedającego i kupującego wiąże solidarność w sprawie OC czy coś takiego ( musisz dokładnie przeczytać OWU OC ) i może się zdarzyć, że ZU do ciebie wystąpi o zapłatę.
O tej soligarności było już pisane w tym dziale więc musisz albo poszukać albo poczekać aż ktoś ci odpisze nt, bo ja już zapomniałem jak to dokładnie brzmiało.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy model Hyundai Santa Fe Nowy model Hyundai Santa Fe
    Całkowicie Nowy Hyundai Santa Fe reprezentujący segment D-SUV trafił właśnie do polskich salonów. Nowa generacja tego eleganckiego samochodu oznacza dla Klienta odważny design, maksymalny komfort, wysoką jakość wykonania ...
    Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...

• Re: Ponowne ubezpieczenia samochodu.

03 Lip 2011, 17:03

Odpowiadasz za samochód od momentu kupna do momentu sprzedaży. Brak OC przed zakupem pojazdu Ciebie nie interesuje, to jest problem sprzedającego.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

03 Lip 2011, 17:51

Ale dziwi mnie fakt że wszystkie samochody z ubezpieczeniem które się niedawno skończyło są tańsze od pozostałych.
    badboypro
    Nowicjusz

03 Lip 2011, 19:30

Dishman napisał(a):Odpowiadasz za samochód od momentu kupna do momentu sprzedaży. Brak OC przed zakupem pojazdu Ciebie nie interesuje, to jest problem sprzedającego.

A właśnie że nie - poczytajcie ten artykuł - http://www.prawosos.pl/pokaz/13433/Niez ... zedajacego

I własnie chodziło mi o ten zapis, że z chwilą zakupu pojazdu wszelkie prawa i obowiązki związane z ubezpieczeniem pojazdu spadają na kupującego. Jest to gdzieś zapisane, tylko nie pamietam gdzie - chyba w OWU OC, ale nie jestem pewny, a szukać nie mam za bardzo czasu.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika