Kupno samochodu z autokomisu a kontynuacja ubezpieczenia.

19 Lis 2013, 20:04

Witam, zaczne od tego że własnie zakupiłem samochód z autokomisu. Auto z polski, ubezpiecznie w aucie jest wazne do 03.2014r i jest zapisane na poprzedniego właściciela który jak wiadomo sprzedał to auto do komisu. I tutaj rodzi się moje pytanie. W niedługim czasie wybieram się przerejestrować auto do wydziału kominikacji itd. ale chciałbym przenieść jakoś ubezpieczenie poprzedniego własciciela na siebie. Czy jest taka możliwosć? Jeżeli tak to w jaki spsosób mogę to zrobić? Gdzie udać się najpierw? Pozdrawiam
młody937
Początkujący
 
Posty: 113

20 Lis 2013, 10:38

Polisę powinieneś otrzymać chyb przy zakupie auta. Trzeba udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego poprzedniego właściciela i tam przepisać ubezpieczenie na siebie. Przynajmniej tak było w moim wypadku, tyle tylko, że ja kupując samochód z komisu miałem okazję do kontaktu z właścicielem i z nim mogłem sobie wszystko umówić.
Ander
Początkujący
 
Posty: 56
Prawo jazdy: 05 05 2008
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Suzuki Swift
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

24 Lis 2013, 12:38

Komisant ma obowiązek przekazać ci komplet dokumentów, w tym ubezpiecznie - nieważne, czy aktualne, czy nie - musi dać potwierdzenie zapłaty za ostatni okres ubezpieczeniowy.
Cała procedura przepisania ubezpieczenia lub zrezygnowania, była opisywana na forum milony razy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Lis 2013, 20:16

Dzwoń na infolinię zakładu ubezpieczeń, w którym polisę miał poprzedni ubezpieczony. Tam ci wszystko ładnie wyjaśnią :)
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003