Samochód do 6-7 Tyś bez dodatkowych kosztów

20 Sie 2019, 19:09

fiat stilo to pamiętam 10 lat temu była firmówka z benzyną (już nie pamiętam jaka, 1.6 chyba) ale sypało się to strasznie, praktycznie jak było nowe to jako tako, a później więcej stało jak jeździło, kontrolki to chyba wszystkie tam świeciły i nie chciały zgasnąć, te auta praktycznie wymarły śmiercią naturalną, nawet takie głupie seiceto dalej można spotkać i dalej chce jeździć a stilo niestety jak dla mnie jest autem kompletnie nie udanym, a tu jeszcze jest ktoś kto chce to kupić, więc zastanów się :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Sie 2019, 21:46

Jak już chcesz Stilo to na pewno nie prosto zza granicy tylko taki zarejestrowany w kraju już jakiś czas gdzie właściciel jest w stanie co nieco o nim powiedzieć.

Z Twoich linków jedyna sensowna oferta to ta ostatnia.
[link do oferty na Olx wygasł]

Ładny Golf z dwoma kompletami kół i przegląd z opłatami do przyszłego roku tylko poproś o normalne zdjęcia a nie prosto z myjni..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Sie 2019, 21:55

A co z 5 I 4 linkiem ? 2005 rok więc już po małych poprawkach przy wypuszczaniu na rynek plus jeszcze jeden ma 1.4 silnik który podobno jest bardzo trwały

A co do golfa 4 to dzięki ale nie chcę tego samochodu
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

20 Sie 2019, 22:03

PtaQu napisał(a):A co z 5 I 4 linkiem ?


No mi trochę podejrzanie tanio się widzi.. 2005rok i tylko 6k i to jeszcze do negocjacji?

Takiego znalazłem [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sie 2019, 08:27

Barol napisał(a):No mi trochę podejrzanie tanio się widzi.. 2005rok i tylko 6k i to jeszcze do negocjacji?

Takiego znalazłem [link do oferty na Olx wygasł] ... 65fba6162e


tego też widziałem ale nie jestem pewny czy do swojego pierwszego samochodu chcę mieć LPG bo wydaje mi się że to kolejne możliwości na usterki/problemy no i sam przebieg bo widziałem że na internecie ludzie wspominali o tym że jak samochód ma lpg to prawdopodbnie było dużo jeżdżone i akurat ten ma największy przebieg a sam gaz podobno też jest mniej korzystny dla silnika więc sam nie wiem co do tego

na ten moment biorę pod uwagę
1.[link wygasł]
2.[link wygasł]
3.[link wygasł]

no i co do tego pierwszego auta może masz racje że zbyt piękne żeby było prawdziwe bo autko wygląda super i to co mi bardzo pasuje to silnik 1.4 który mało pali i jest raczej niezawodny w stilo

ale tak jak mówiłem to nie jest tak że już teraz jadę kupować bo nadal czekam na przelew bo bez pieniędzy samochodu nie kupię , więc zaraz przed zakupem jeszcze poproszę brata który się zna o wiele lepiej niż ja by podźwonił i może jeszcze jakaś opcja odpadnie a może do tego czasu pojawi się jakaś nowa ciekawa oferta
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

21 Sie 2019, 08:55

mdmicky92 napisał(a): jest ciutkę gorzej z dostępem do części, bo po prostu mniej popularny


Jest właśnie odwrotnie, bo to silnik z Astry G, H, Zafiry, Merivy, Vectry o oznaczeniu Z16XEP. Części jest w bród.
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

22 Sie 2019, 06:49

Być może jestem przewrażliwiony, ale ja poza dieslem i benzyny 1.2 i 1.4 stilo był nie wziął. Podobno przeniesienie ecu i ogarnięcie skrzynki pomaga, to jakoś mu nie ufam, nawet pomimo niezłej trwałości samego silnika.
Tak samo nie chciałbym stilo z klimatronikiem, aktywatory klimy czasami mają swoje humory i jak się zepsuje, ciężko się dostać. A i stilo z Pułtuska nie może mieć silnika 105 km, bo przed liftem ich nie było.
A co do gazu, bez różnicy, jak jest dobrze założona i serwisowana instalacja to nie powinno być problemów.
mdmicky92
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 26 10 2010

22 Sie 2019, 20:55

oto co mi wyskoczyło na autobaza bo historiapojazdu.gov nie potrafiła go znaleźć , czy z tego można już coś wywnioskować ? czy może zapłacić te 20 zł po więcej informacji , ogólnie dostałem w wiadomości że pierwsza rejestracja była za granicą
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

22 Sie 2019, 21:06

Na moje oko nic to nie mówi, brak jakichś ważnych wpisów. W starszych samochodach raczej nic nie znajdziesz w takich raportach, bo dopiero id niedawna działa to tak, ze da się coś odczytać.
mdmicky92
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 26 10 2010

23 Sie 2019, 06:25

@PtaQu

Na Stilo trzeba mocno uważać. Jak już brać, to tylko polifta gdzie poprawiono z grubsza kaprysy elektroniki. Konstrukcja auta prawie do bólu prosta. Popularne części (eksploatacyjne) są tanie i łatwo dostępne ale już jakieś egzotyczne naprawy mogą sprawić problem (jak wymienione aktywatory) i trzeba będzie bujać się po szrotach lub płacić krocie za nówki (np. poduszka silnika 105KM od strony rozrządu - 500 zł :shock: ). Dość szybko wyklepują się gumy w zawieszeniu, a wymiana np. gum stabilizatora wymaga praktycznie ściągnięcia sanek. Można też bez ale to już niezła gimnastyka.
Jeżeli naprawdę Tobie zależy na silniku 1.6 - bierz ten konstrukcji fiata (103KM). Sprawdzi się do LPG - hydraulika zaworów czego nie ma silnik opla. Cewki osobno tanie w wymianie - w oplowskim jest zintegrowana, droga listwa, a też lubi często się "położyć". I uważaj na ECU. Jeżeli zobaczysz, że jest umiejscowiony na silniku, koniecznie sprawdź czy nie sypie dziwnymi błędami (przy uszkodzeniu z reguły wyrzuca błąd przepustnicy i bodajże czujnika położenia pedału gazu) i czy silnik nie chodzi w dziwny sposób (wypadnie zapłonu, falowanie obrotów, spadki mocy).
Ostatnio edytowany przez aple4, 23 Sie 2019, 07:00, edytowano w sumie 1 raz
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

23 Sie 2019, 06:31

Zastanawiam się tylko nad jednym ogłoszeniem stilo teraz 1.4 z 2005 roku więcej ofert z LPG albo silnikiem 1.4 nie znalazłem bo jeżeli ma powyżej 1.4 to chce w gazie ale samo 1.4 nie będzie paliło aż tak dużo nie więc jeżeli nie wyjdzie to chyba zostaje mi golf 4/seat Ibiza ale chciałbym tego uniknąć bo stilo bardzo mi się podoba ale ofert w mojej okolicy bardzo mało
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

23 Sie 2019, 06:38

Bo stilo ultrapopularnym samochodem nigdy nie było, to i ofert mało. A swoją drogą, musisz też mieć świadomość, że większość napraw zaczyna się tutaj od podpięcia do komputera, inaczej nie ma opcji połapać się w elektryce. Jeżeli Twój mechanik umie się tym posługiwać to w porządku, ale jeżeli nie, to marne szanse widzę na naprawy, jeżeli dostaniesz na desce jakiś błąd. A stilo mówi Ci dosłownie o wszystkim, nawet jeżeli tego błędu wcale nie ma.
mdmicky92
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 26 10 2010

23 Sie 2019, 07:04

Diagnostyka przez kompa tego auta jest akurat bardzo prosta. Wystarczy najzwyklejszy ELM327 i laptop z programem MultiEcuScan. Prosty i przejrzysty, z bogatymi opisami błędów i parametrów pracy + procedury testowe/serwisowe, moim zdaniem lepszy od ForScana.
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

23 Sie 2019, 07:06

Dokładnie, ja sobie kupiłem i już dawno koszt mi się zwrócił tego.
mdmicky92
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 26 10 2010

23 Sie 2019, 22:23

PtaQu napisał(a):jeżeli ma powyżej 1.4 to chce w gazie ale samo 1.4 nie będzie paliło aż tak dużo


No faktycznie różnica max 1litra będzie robić dużą różnicę.. :roll:
Bo taka będzie różnica między 1.4 a 1.6 a nawet silniki będą niemal identycznie spalać..

PtaQu napisał(a):jeżeli nie wyjdzie to chyba zostaje mi golf 4/seat Ibiza


Niekoniecznie,wcześniej wspominałem choćby o Astrze G..

A pro po Astry to tutaj z jednej rodziny,Vectra i całkiem przyzwoicie się prezentuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012