Poszukuję auta do 27 tyś, w porywach do 30 tyś. zł.

11 Maj 2019, 14:40

Witam, przygotowuję się razem z narzeczoną do zakupu naszego kolejnego auta. Do tej pory: Punto II, Golf III, Golf IV, Leon I. Tym razem oczekujemy czegoś trochę większego i bardziej luksusowego. Wiem, że wiąże się to z ceną więc jesteśmy świadomi, że auto nie będzie najświeższe. Mamy swoich faworytów (małe marzenia). Przejrzeliśmy tysiące ogłoszeń naszych wymarzonych aut, ale czym więcej ich oglądamy tym mniej wiemy.
Chcielibyśmy aby tym następnym była BMW e90 lub Mercedes CLK 2 gen.
Problem jest jednak taki, że jeżeli chodzi o BMW to nie wiem czy jakiekolwiek jest godne zakupu, obejrzałem już trochę, poczytałem też i wszystko wskazuje, że każda e90 w naszym kraju to tzw "ulep" czy też ma kręcony przebieg. Tutaj moje pytanie: co wy, forumowicze sądzicie na ten temat, czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie, jakąś przydatną wiedzę, czy jest szansa w tym budżecie kupić jakiś zadbany egzemplarz?
To samo tyczy się CLK, piękne auto, ale czy znajdę coś godnego uwagi za te pieniądze? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrowienia :D
Ostatnio edytowany przez mike, 11 Maj 2019, 15:11, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony w odpowiednie miejsce. Zwracaj większą uwagę gdzie zamieszczasz wątki
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2019, 16:05

Cos wiecej napisz czego oczekujesz od auta np jakies wyposazenie? moc? ekonomia? Twoje przebiegi miesieczne lub roczne ? \

Pamietaj takze iz wasze "marzenia" to juz klasa premium wiec roznica w serwisie miedzy marzeniami a poprzednikami to przepasc :)
Oczywiscie nie pisze tego zlosliwie.
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

11 Maj 2019, 16:55

Wiem, że utrzymanie auta marki premium kosztuje więcej aniżeli Opla, VW czy Forda. Jesteśmy na to gotowi. Czego oczekujemy? Komfortu, wygody dla dwóch osób, sporadycznie będą jeździć pasażerowie więc ich wygoda nie jest priorytetem. Zależy nam na zachowaniu proporcji pomiędzy dobrymi osiągami a ekonomią (chodzi mi o spalanie) jednakże raczej nie zastanawiam się nad dieslami. Dlatego jeśli chodzi o BMW to myślę o wersji 318i czyli 2.0 benzyna.
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2019, 17:26

PaRam napisał(a):Zależy nam na zachowaniu proporcji pomiędzy dobrymi osiągami a ekonomią (chodzi mi o spalanie) jednakże raczej nie zastanawiam się nad dieslami. Dlatego jeśli chodzi o BMW to myślę o wersji 318i czyli 2.0 benzyna.

Tia to tak jak byś napisał że chcielibyśmy auto białe jednakże wpadające w różowe z domieszka zielonego :D

Proporcje po miedzy ekonomią i osiągami dlatego myślimy o bmw w opcji "idź i nie wracaj" i to e90 super... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Maj 2019, 17:31

Nie. To znaczy, że nie chcę 3.0 benzyny i nie chcę wybrakowanego Diesla, w którego będzie trzeba władować 15k żeby jeździł. Ale chcę mieć czym wyprzedzić. Co w tym trudnego do zrozumienia? Musi być białe albo czarne...?
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2019, 17:37

Wypowiem sie tylko w kwesti bmw i tego w czym moge pomoc.

Nie wiem czy rozwazasz lpg ale jesli tak to Wez od razu pod uwage, ze e90 ogolnie nie ma miejsca na pelnowymiarowe kolo wiec nawet nie ma gdzie butli wsadzic. JEdyne silniki lubiace gaz w tym aucie to w sumie te 2 przedliftowe ktore szukac. Osiagi oba beda mialy podobne. W 320 masz dodatkowe 2 cylindry wiec spalanie na pewno bedzie wyzsze. Jesli glownie miasto to 8,5 do 11L/100.

Odnosnie wygody to miejsca bedziesz mial praktycznie identycznie co w leonie a i wygoda nie bedzie wieksza (jest to moje zdanie). Chyba ze seryjny zawias jest bardziej komfortowy od wersji mpakietowej poniewaz akurat taka jezdzilem.

Nie. To znaczy, że nie chcę 3.0 benzyny i nie chcę wybrakowanego Diesla, w którego będzie trzeba władować 15k żeby jeździł.

Akurat w e90 diesle sa o wiele lepszym wyborem niz benzyny i latwiej znalezc zadbany egzemplarz
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak spać podczas wyprawy samochodowej?
    Wyjazdowe pomysły na nocleg to prawdziwa karuzela. Do dyspozycji mamy kempingi, agroturystykę, hotele i… własne samochody. Oto kilka sposobów, jak urządzić się z noclegiem i które rozwiązanie może być ...

11 Maj 2019, 17:44

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się nad gazem, ale nie jestem przekonany. Jeśli chodzi o miejsce w kabinie to myślę, że masz rację, natomiast jeśli chodzi o sam fotel to w Leonie to była tragedia, po 400km tyłek odpadał. No i sama pozycja do jazdy, ja czułem się jakbym siedział na krześle.
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2019, 17:50

Pozycja bedzie wygodniejsza bo jest wieksza regulacja fotela no i inna klasa auta ale jest ciasno.

Wybacz gafe ale zapomnialem ze w e90 dopiero od 2.5 sie zaczyna r6 wiec zarowno 318 jak i 320 sa r4 wiec spalanie bedzie zapewne identyczne.
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

11 Maj 2019, 18:02

A co myślisz jeśli chodzi o wiarygodność ogłoszeń. Ile trzeba zapłacić za sensowny egzemplarz?
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2019, 18:09

Mysle ze nie ma takiego przedzialu. Trupa mozesz kupic zarowno taniego jak i drogiego :)

JA akurat bralem udzial w poszukiwaniach poliftowego diesla wiec to zupelnie inna polka cenowa wiec nawet nie wiem co ci podpowiedziec.

318 i 320 jesli nie zalezy ci na wyposazeniu typu duza navi i ma byc to przedlift to do 30 na spokojnie masz w czym przebierac.
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

11 Maj 2019, 18:10

e0hater napisał(a):Pozycja bedzie wygodniejsza bo jest wieksza regulacja fotela no i inna klasa auta ale jest ciasno.

Wybacz gafe ale zapomnialem ze w e90 dopiero od 2.5 sie zaczyna r6 wiec zarowno 318 jak i 320 sa r4 wiec spalanie bedzie zapewne identyczne


Chłope co Ty gadasz? Nie widzisz żadnych innych problemów tego auta? O vanosach, pompach oleju, zjeba...ych heblach, zawiasie, padających zaworkach prawie od wszystkiego, zacinających się pasach, braniu oleju, wadliwych elementach głowic, o serii zwalonych lamp przednich nie słyszałeś? A zwróciłeś uwagę na to jak trzymają cene te auta czy też nie? O całych epopejach co kupić z jakm silnikiem z którego roku i z jakiego rynku też nie słyszałeś, o biuletynach dotyczących tłoków, popychaczy też nie słyszałeś ale za to będziesz rozprawiał jak się siedzi hmmm naprawde istotne :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Maj 2019, 18:18

A czy ja gdzies sie wypowiadalem jakie te auta maja bolaczki ?

Jakbys zauwazyl napisalem iz opisze tyle ile wiem.
Podkreslilem rowniez iz mialem do czynienia tylko z dieslami i ze sa one lepszym wyborem od benzyn w e90. Omijajac kwestie silnika
"zjeba...ych heblach, zawiasie, zacinających się pasach,o serii zwalonych lamp przednich nie słyszałeś?"

nie spotkalem sie z zadnym wyzej wymienionym problemem.

Po to chyba jest to forum aby pomoc wiec napisalem co wiem a dzieki temu ze masz wieksza wiedze mozesz to zrobic lepiej i nie koniecznie przy tym trzeba kogos ofensywnie oceniac :)
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

11 Maj 2019, 18:20

Dzięki za pomoc. Jakieś alternatywy Panowie? Wygodny, mało awaryjny, benzyniak, może w203?
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2019, 19:44

e0hater napisał(a):nie spotkalem sie z zadnym wyzej wymienionym problemem.


To wpisz sobie na gógle takie cuś "bmw e90 bicie kierownicy" :ok:
e0hater napisał(a):Po to chyba jest to forum aby pomoc wiec napisalem co wiem a dzieki temu ze masz wieksza wiedze mozesz to zrobic lepiej i nie koniecznie przy tym trzeba kogos ofensywnie oceniac :)


Tu nie chodzi o to tylko internet aż kipi od problemów bmw z tych już nowszych roczników gdzie wystarczy hasło i wyskakuje większość problemów powtarzających się gdzie uważam że i tak jeszcze nie sprzedaje się wielu ciekawostek...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Maj 2019, 20:04

Wygodne benzyniaki, które nie będą drogie w użytkowaniu:
Citroen C5 2.0
Ford Mondeo Mk4 2.0
Honda Accord VII 2.0
Mazda 6 II 2.0 (ale może być ciężko w tym budżecie)
Renault Laguna 2.0/2.0T

W203 polift jest ok, możesz spojrzeć również na poliftowe Volvo S60.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002