Problem kontrolek, ale czy tylko?

Problem kontrolek, ale czy tylko?

18 Wrz 2013, 18:50

Mam pytanie, nie bardzo nawet wiedziałem gdzie zacząć szukać przyczyny mojej usterki więc po prostu spytam. Otóż ostatnio po uruchomieniu silnika, nie gasną kontrolki akumulatora i odstojnika paliwa. Przy pracy silnika na 2000 obrotów znikają, po czym przy spadku obrotów poniżej granicy 2000 znów się zapalają. Jaka może być tego przyczyna?
Wydrus
Obserwowany

Auto: Mazda 6

Re: Problem kontrolek, ale czy tylko?

18 Wrz 2013, 23:00

Alternator do przejrzenia. Przy obrotach powyżej 2000 nie ma problemu z ładowaniem, ale poniżej 2000 jest problem a może nawet ładowania nie ma w ogóle. Sprawdź na początek jakie masz napięcie na klemach akumulatora po uruchomieniu silnika na obrotach jałowych (gdy świeci się kontrolka ładowania). Może to już czas wymienić szczotki.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania? Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania?
    Wyprzedzanie to niebezpieczny manewr, który polega na przejeżdżaniu obok pojazdu lub innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. W Polsce związane jest to najczęściej z chwilową zmianą pasa ruchu ...
    Master Truck 2009 / relacja Master Truck 2009 / relacja
    Już po raz piąty w Opolu odbył się Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowych Master Truck. Zlot Master Truck, czyli święto podrasowanych ciężarówek, to impreza znana w całej Europie. Rokrocznie pojawiają ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI