Problem z automatyczną skrzynią w Mitsubishi Space Wagon

18 Gru 2016, 21:05

Witam wszystkich!
Jestem właścicielem Mitsubishi Space Wagon'a z 1998 roku.
Auto posiada automatyczną skrzynię biegów. Jest to wersja z napędem na 4 koła.
Otóz mój problem wygląda następująco:
Tankowałem auto, lecz korek wypadł mi pod samochód. Więc po zakończeniu tankowania, podjechałem kawałek, zostawiłem auto na P i zakręciłem wlew. Wsiadłem wrzuciłem D i dałem gazu. Lecz auto tylko szarpnęło (jak gdybym puścił sprzęgło nie dając gazu mając wrzuconą "jedynkę"). Samochód nie zgasł. Auto nie chciało ruszyć. Po dodaniu gazu, obroty wzrastały lecz samochód stał. Zgasiłem zapłon i spróbowałem jeszcze raz lecz daremnie. Odłączyłem akumulator - nic. Żaden bieg nie działa. Zauważyłem jedynię, że gdy zostawię na P to koła są zablokowane, a gdy na N - nie.
Czy ktoś wie co to może być? Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Pozdrawiam!
Bolek12345
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Space Wagon 1998

19 Gru 2016, 14:38

Bolek12345 napisał(a):Zauważyłem jedynię, że gdy zostawię na P to koła są zablokowane, a gdy na N - nie.
To jest prawidłowe. P od N różni się jedynie tym że na P jest dodatkowa blokada przednich kół za pomocą zębatki w skrzyni biegów.

Bolek12345 napisał(a):Wsiadłem wrzuciłem D i dałem gazu. Lecz auto tylko szarpnęło (jak gdybym puścił sprzęgło nie dając gazu mając wrzuconą "jedynkę"). Samochód nie zgasł. Auto nie chciało ruszyć. Po dodaniu gazu, obroty wzrastały lecz samochód stał.
Problem wygląda na samą skrzynię, uszkodzone tarczki, jakiś czujnik.
Czy olej w skrzyni jest na odpowiednim poziomie? Kiedy był wymieniany?
Skrzynia wcześniej gładko zmieniała biegi czy podszarpywała?
Czy słychać pracę elektrozaworów w skrzyni jak zmieniasz położenia z R na D lub odwrotnie?

Czy sprawdzałeś błędy w komputerze?

Jaki masz tam silnik i jaka skrzynia? Znasz dokładne oznaczenia?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Gru 2016, 01:43

Zapomniałem dodać, olej sprawdzałem. Jest na odpowiednim poziomie. Wcześniej skrzynia działała bez zastrzeżeń. Zauważyłem, że gdy wrzucam R słychać coś, Nie jestem pewien czy to elektrozawory. Dźwięk przypomina tarcie dwóch kawałków metalu o siebie (dość szybkie).
Silnik 2.0. Więcej nie wiem. Nie mieszkam w Polsce. W tym kraju, w którym aktualnie mieszkam nie ma tzw. kart pojazdu. O aucie wiem jedynie tyle ile dowiedziałem się od poprzedniego właściciela.
Bolek12345
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Space Wagon 1998

23 Gru 2016, 14:08

Bolek12345 napisał(a):Zauważyłem, że gdy wrzucam R słychać coś, Nie jestem pewien czy to elektrozawory. Dźwięk przypomina tarcie dwóch kawałków metalu o siebie (dość szybkie).
Rozumiem że na R te nie jedzie. Może tarczki biegów w skrzyni się posypały?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...