Problem z jazdą i odpaleniem gdy pada deszcz

04 Cze 2007, 15:25

Witam. Mam Opla Corse 1,2 1996 rok. Problem pojawia się zawsze gdy pada deszcz. Auto podczas jazdy zaczyna szarpać (tylko na gazie). Gdy stoi przez noc to rano są problemy z odpaleniem. Musze kręcić 5 min zanim zaskoczy a dzisiaj nie odpalił wogóle. Gdy deszcz nie pada problemu nie ma żadnego. Co może być przyczyną ??? Proszę o pomoc.
irekdk
 

04 Cze 2007, 15:29

:D Wymień kable WN, świece. Na pewno dawno nie wymieniałeś? Przydałoby się też filtr powietrza.
Odpalasz na benzynie, czy od razu na gazie? :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

04 Cze 2007, 16:12

Auto mam od trzech lat i nie wymieniałem ani kabli ani świec. Zastanawia mnie tylko czemu jak jade na gazie to szarpie a jak przełącze na benzyne to jest ok. Jeśli byłaby to wina kabli czy świec to problem byłby i na gazie i na benzynie. A odpalam na benzynie bo mam Autotronic-a
irekdk
 

05 Cze 2007, 14:29

:roll: irekdk: trzeba pamiętać, że gaz jest trochę bardziej wymagający i nieco trudniej następuje zapłon, niż benzyny.
To chyba odpowiednia pora, aby omawianych wymian dokonać...potem napisz o nagłej różnicy w pracy silnika podczas jazdy na gazie! :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

05 Cze 2007, 17:32

hmm ciekawe, znajomy ma na gaz i jakiś nie ma problemu ale może zależy od samochodu, albo samego wykonania. Daj znać jak coś więcej będziesz wiedział
crazyman
Nowicjusz
 
Posty: 27

06 Cze 2007, 14:09

O miałem identyczny problem też gaz z AUTRONICA pojechałem do sprzedawcy gazu i wszytsko powiedziałem i jednak to były kable :)
Daroo
Początkujący
 
Posty: 165
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować się Rajdu Dakar na 130 procent!
    Rajd Dakar to jedno z największych wyzwań dla sportowców. Blisko dwa tygodnie i dziewięć tysięcy km walki w nieznanym terenie, w piekielnym upale i twardej rajdówce, w której trzeba podejmować dziesiątki ...
    Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze
    Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody VISION RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS można już teraz obejrzeć na udostępnionych przez markę szkicach i ...

26 Cze 2007, 13:50

Wymieniłem kable i problem z głowy. Nawet dzisiaj po ulewnej nocy nie miałem żadnego problemu z odpaleniem i z pracą silnika podczas jazdy. Dzieki bardzo wszystkim za pomoc !!!
irekdk