Problem z migającym radiem fabrycznym Ibiza II FL 6K Sport

Problem z migającym radiem fabrycznym Ibiza II FL 6K Sport

18 Mar 2014, 09:45

Witam mam problem z fabrycznym radiem w swoim Seacie. Jest to model Ibiza II FL 6K sport 110 koni i podpinałem samochód pod komputer żeby wykasować sobie błąd zaworu EGR i od dzisiaj rana radio mi ciągle miga. Miga w dosłownym znaczeniu czyli oświetlenie w radiu oraz napisy ... Coś gdzieś znalazłem, że w tych Seatach potrafią być różne błędy z radiem ale nie wiem co z tym zrobić. Ma ktoś jakieś pomysły?
modest
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 24 08 2013
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Audi A4 B7 S-line
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Problem z migającym radiem fabrycznym Ibiza II FL 6K Sport

18 Mar 2014, 13:16

Witamy. Przede wszystkim skoro jest to fabryczne radio należy zacząć od diagnostyki komputerowej radia i systemu elektronicznego auta (centr. syst. elektr.). Można także spróbować opcji ponownego zakodowania radia. Dalsze kroki tzn. weryfikację instalacji zasilającej lub samego radia należy wykonać po w.w. czynnościach.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

18 Mar 2014, 14:49

Właśnie chodzi o to, że diagnostykę komputerową zrobiłem ale dalej jest to samo. System żadnych błędów nie pokazał auto czyste. Zastanawiam się jeszcze nad tzw. " puszką" za radiem.
modest
Nowicjusz

18 Mar 2014, 15:09

W takim razie rzeczywiście należy problemu poszukać w zasilaniu między innymi za radiem. Dobrze także sprawdzić czy zasilanie jest na stabilnym poziomie.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

19 Mar 2014, 10:18

Więc tak wszystko sprawdziłem, problemu nigdzie nie ma oprócz tej tzw. "puszki", która wychodzi na to, że jest uszkodzona.
modest
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...
    Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV
    Mitsubishi i-MiEV, pierwszy seryjny pojazd elektryczny w ofercie dużego producenta, zaczyna królować na szczytach władzy po tym jak administracja prezydencka Federacji Rosyjskiej zdecydowała się na zakup 70 sztuk tego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      Subaru Impreza STI