Problem z odpalaniem za pierwszym razem

02 Wrz 2019, 16:06

Witam co rano mam problem z odpalaniem mojego auta rover 416 auto po przekreceniu kluczyków w stacyjce w ogóle nie reaguje dopiero po chwili po włączonym prądzie i dodaniu gazu odpali, pytanie jaki jest powód/ przyczyna nie odpalania go za pierwszym razem?
Edyta12345
Obserwowany
 
Posty: 2
 • 03 Wrz 2019, 11:39

  Edyta12345 napisał(a): auto po przekreceniu kluczyków w stacyjce w ogóle nie reaguje dopiero
  Ale co się dzieje jak przekręcasz kluczyk w stacyjce? Kontrolki normalnie się zapalają? Przy próbie przekręcenia w pozycję startu rozrusznika kręci/nie kręci, kontrolki przygasają, nic się nie dzieje?

  Opisz dokładnie krok po kroku będzie łatwiej pomóc bo tak to domyślamy się o co chodzi.

  Silnik to rozumiem, że 1.6 benzyna?
  Cichy77
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 5196
  Zdjęcia: 68
  Auto: Mam, często zmieniam!

  03 Wrz 2019, 14:01

  Tak kontrolki normalnie się zapalają, dziś rano też nie chciał zapalić ale po włączeniu prądu i odczekaniu chwili tak z minuty i załączeniu się radia odpalil bez dodawania gazu tak jak by musiał odczekać jakaś chwilę na zimnym silniku aż prąd cały się rozejdzie. Po pierwszym przekreceniu jest aby taki trykot zero reakcji kontroli nie gasną, świece były wymieniane i czyszczone bo myślałam że to przez to.
  Edyta12345
  Obserwowany
   
  Posty: 2

  25 Wrz 2019, 09:36

  Edyta12345 napisał(a):Po pierwszym przekreceniu jest aby taki trykot zero reakcji kontroli nie gasną
  Wiesz co wygląd a to tak jak by rozrusznik nie dostawał odpowiedniej ilości prądu do rozruchu. Być może akumulator jest już słaby.

  Trzeba by było sprawdzić jakie masz napięcie na zaciskach akumulatora przed ranną próbą odpalenia samochodu. Dalej warto by było sprawdzić kable które idą do rozrusznika i tu w szczególności masę.
  Cichy77
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 5196
  Zdjęcia: 68
  Auto: Mam, często zmieniam!
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kalkulator momentu obrotowego
  Jednostką stosowaną w samochodach do określenia momentu obrotowego jest Nm (niutonometr). Moment obrotowy zaś jest podstawowym parametrem, który charakteryzuje osiągi silnika spalinowego.
  Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto?
  Lexus ponownie wykorzystuje częściowo zakamuflowany model LFA do testów na Północnej Pętli toru Nürburgring. Nad czym pracują Japończycy? Czy to kolejna zapowiedź modelu LC F, czy po prostu próby ...

 •  
  • Warto przeczytać