Problem z podświetleniem zegarów - Toyota Auris

10 Lis 2023, 01:18

Witam serdecznie,

Posiadam Toyotę Auris 1.4 benzyna 2007 rok. Autko zakupiłem kilka dni temu. Niedawno zorientowałem się że zmiana intensywności podświetlenia zegarów nie zapisuje się.
Przy włączonych światłach zmieniam intensywność na mniejszą (Ta najwyższa w nocy mnie razi). Wszystko działa i jest ok do czasu aż wyciągnę kluczyk ze stacyjki. Jak włożę i odpale samochód wczesniej ustawiona intensywność resetuje się i wraca do fabrycznych ustawień.

Ktoś spotkał się z taką usterką?

Pozdrawiam! :ok:
larry88
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Lis 2023, 09:53

Tylko to ustawienie Ci się resetuje?
Resetuje się odrazu po wyjęciu kluczyka i ponownym włożeniu?

Generalnie po odpięciu akumulatora powinno się to zresetować z tego co pamiętam. Po ustawieniu wartości natężenia światła normalnie zostaje ona zapamiętana.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Lis 2023, 11:39

Witam,

Tak, odrazu po wyjęciu kluczyka. Wszystkie inne ustawienia są zapamiętane, tylko intensywność się resetuje.

Pozdrawiam
larry88
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Lis 2023, 14:43

A jak to robisz? Powinno być tak - przekręcasz kluczyk do poziomu kontrolek, zaświecają się wskaźniki, włączasz światła, naciskasz przycisk kasowania przebiegu kilometrów, puszczasz i znowu naciskasz i trzymasz aż podświetlenie liczników zrobi się całkiem mocne. Wtedy zaświecą ci się też wszystkie te kwadraciki. I naciskasz zmniejszając liczbę kwadracików. Warunkiem jest włączenie świateł mijania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2023, 21:44

Tak właśnie robię jak opisujesz. Po czym wyciągam kluczyk i to co ustawiłem się resetuje
larry88
Nowicjusz
 
Posty: 3