PROBLEM Z REJESTRACJĄ AUTA Z HOLANDII

PROBLEM Z REJESTRACJĄ AUTA Z HOLANDII

17 Paź 2012, 19:56

Witam.

Kupiłam auto od polskiego handlarza, które zostało sprowadzone z holandii. Umowa jest między mną, a tym holendrem, natomiast RDW (dokument wywozu samochodu z holandii) jest na faceta, który sprzedał mi to auto. Data na RDW to 25.08, a na umowie jest 24.09. I tu pojawia się problem: nie mogę zarejestrować tego auta, ponieważ w urzędzie skarbowym robią problemy. Powiedzieli mi, że umowa powinna być między mną a tym handlarzem i to on powinien zapłacić VAT-24.

Słyszeliście o podobnych sytuacjach? Nie wiem już co mam zrobić. Może ktoś mi coś doradzi?

pozdrawiam
marta0812
Obserwowany

Auto: Renault Megane

Re: PROBLEM Z REJESTRACJĄ AUTA Z HOLANDII

18 Paź 2012, 09:49

marta0812 napisał(a):Może ktoś mi coś doradzi?

Szczerze....Tylko i wyłącznie zwrot samochodu handlarzowi.Albo niech zalatwi to zgodnie z przepisami albo niech się"buja'...Innej mozliwości nie masz... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Paź 2012, 14:11

Umowa między Toba a Holendrem? To właśnie poświadczyłeś nieprawdę...
Teraz Handlarz powie spadaj i co? Możesz go podkablować - coś juz uczyniłeś robiąc zamieszanie w skarbówce.. Tylko nie wiem, czy przy lewej umowie wyjdzie Ci to na dobre..
Pierwsze myśl potem rób. Od tego sa takie fora jak to, żeby najpierw z tematem się obeznać.

Co teraz zrobisz? W skarbówce zamieszania narobiłeś - jakim cudem możesz mieć umowe z właścicielem kupując auto od jakiegoś gościa?

Jak się urzędas zorientuje - to będziecie teraz biegać i się tłumaczyć, a auta nie zarejestrujesz ze wzgl na wadę prawną - nie masz UMOWY Z WŁAŚCICIELEM...
Pozdrawiam i życzę małego spalania.
furio
Początkujący

Prawo jazdy od: 11 10 1987
Auto: Touareg
Silnik: V10
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Paź 2012, 21:57

fURIO

Widać nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz... sprawa już jest załatwiona i wszystko jest w porządku. Najpierw Ty obeznaj się w temacie, a dopiero później się wypowiadaj.
marta0812
Obserwowany

Auto: Renault Megane

26 Paź 2012, 07:02

Hmm

A o czym tu mieć pojecie?
Kupujesz auto od pośrednika wpisując siebie w umowie z właścicielem którego na oczy nie widziałeś.

W ten sposób potwierdzasz nieprawdę, pośrednik nie odprowadza podatków - a TY masz przerąbane jeżeli auto ma wadę prawną..

Procedura jest mi znana i oczywista - tak się robi..
Ale nie pisz mi, że nie mam pojęcia o czym piszę, bo doskonale wiem, na czym to polega...

PS
Drugim razem uważaj co wypisujesz, bo sie ktoś tym zainteresuje. Ty dostaniesz administracyjną decyzję o cofnięciu rejestracji pojazdu ze względu na podrobione dokumenty które uzyłeś, a gościu domiar za nielegalną działalność handlową - no chyba, ze wystawił Ci rachunek - to wszystko w porządeczku.. :lol:
furio
Początkujący

14 Lut 2013, 19:12

Mam podobny problem.. mianowicie umowa "na niemca" samochod zakupiony w Polsce (na umowie meijscowosc niemeicka). US nie chce wydac VAt 25 poniewaz uwaza ze smaochod zostal zakupiony w PL.
czy ktos moze napisac jak sie tkaie sprawy koncza? W necie jest masa takich tematow, ale nigdy nie ma opisanego finalu calej sprawy. Poki co wiem, ze US moze ciagle nie wydac zasw VAT-25 i upeirac sie ze skoro umowa jest sfalszowana to samochod najprawdopodoniej zostal zakupioy w PL,czyli trzeba zapalcic podatek PCC-3. No ale co dalej w Urzedzie Miejskim czy bez Vat-25 istneieje w ogole mozliwosc zarejestrowania samochodu? Prosze bardzo osoby, ktore maja to juz za soba o porady.
FriSs
Nowicjusz

Auto: toyo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer
    Eksperci z instytutu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013 dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America (MMNA) do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

• Re: PROBLEM Z REJESTRACJĄ AUTA Z HOLANDII

14 Lut 2013, 19:51

Witaj

Na jakiej podstawie US nie chce wydać zaświadczenia? Poprosiłeś o podstawę prawną? Bo takie gadanie, że uważa... to o kant Dpy rozbić :x
    Oni mają wydać kwit, że pojazd podlega podatkowi Vat lub nie. Dostają komplet dokumentów i na jakiej podstawie twierdzą, że auto zostało kupione w Polsce?
    Bo umowa sfałszowana wg nich? Czy co? Bo nie rozumiem. Deklarujesz zakup w DE i tyle...
    furio
    Początkujący

15 Lut 2013, 12:55

Jeszcze nie dostalem na pismie powodu, ale moge sie domyslac, ze chodzi o 8 miesieczny okres od wymeldowania samochodu w Niemczech do daty zakupu przeze mnie samochodu + zaswiadczenie o badaniu technicznycm w Polsce ma date wczesniejsza niz data na umowie. Jak powszechnie wiadomo samochod wymeldowany w Niemczech moze sobie stac (u nich nie ma ciaglosci rejestracji) a fakt badania technicznego da sie tez jakos wytlumaczyc. Ale to niestety wzbudzilo "czujnosc naszych wspanialych urzednikow" i stwierdzenie ze samochod juz od jakiegos dluzszego czasu stal w Polsce..
    FriSs
    Nowicjusz

15 Lut 2013, 13:27

Taaaa

Badanie techniczne wcześnie niż nabycie pojazdu - to proszenie się o kłopoty. Teraz Urząd Celny stwierdzi, że pojazd został sprowadzony do PL przynajmniej z datą badania technicznego - mandat celny + jakoweś odsetki za akcyzę... To lepiej było to badanie do śmietnika wywalić, aczkolwiek pojazd tym samym jest w rejestrach.... No teraz, to jak ktoś bedzie upierdliwy, to pytanie do Niemca komu sprzedał auto... a pomijając konsekwencje finansowe i prawne, to jak takie auto ubezpieczysz np na autocasco - to w przypadku kradzieży ubezpieczyciel będzie węszył wokół dokumentów, żeby cokolwiek wydłubać i pozbawić Ciebie odszkodowania... Przykre - ale prawdziwe,,, niestety...
    furio
    Początkujący

18 Lut 2013, 14:43

Do dnia dzisiejszego nie dostalem listownego wezwania z podaniem przyczyny. Zadzownilem dzisiaj do US i przez tel dowiedzialem sie, ze mam sie stawic "w osobie strony w celu wyjasnienia okolicznosci zawarcia umowy" - tak mneij wiecej Pani powiedziala, bez wchodzenia w szczegoly.. No i teraz na meijscu sie okaze o co chodzi i chyba na miejscu bede musial podjac decyzje czy dalej trzymac sie swojej wersji, czy zabrac od nich dokumenty, wycofac wniosek o zaswiadczenie - bo chyba taka droga istnieje?
    FriSs
    Nowicjusz

18 Lut 2013, 15:15

Ja napiszę tak - skontaktuje się z prawnikiem. Oni dokumenty już pokserowali i teraz będą dochodzić, o co chodzi - bo śmierdzi przekrętem. I tyle.. A co tu wycofywać? To tak jakbyś kasę zarobił, nie zgłosił w piT i jak Cię dupną - to mówisz - oddam te kasę i po sprawie? Prawnik...
    furio
    Początkujący

18 Lut 2013, 19:13

furio
    Początkujący

18 Lut 2013, 20:57

No niestety nie bardzo to sie tyczy wyzej opisanych problemow (nie tylko moich), zdecydowanie wolalbym taki problem jak bohater artykulu:) Zdaje sobie sprawe, ze moja sytuacja jak i innych osob, ktore znalazly sie w podobnej sytuacji jest na wlasne zyczenie i tylko do siebie moge miec pretensje, ze podpisalem umowe 'in blanco' oraz fakt, ze dla 98zl oszczednosci dalem zasw o przegladzie, co wzbudzilo czujnosc urzednikow. No ale czasu nie cofne, moge sie jedynie uczyc na glupich bledach.
    Ogormne dzieki mimo wszystko za zainteresowanie tematem, szkoda tylko ze nie ma magicznego wyjscia z sytuacji.. Glos rozsadku oczywiscie podpowiada, zeby nie brnac dalej w to g**no i powiedziec grzecznie ze skrucha jak bylo i przyjac na klate ewentualne konsekwencje. Jedyne co sprawia, ze ciagle chce sie cos "kombinowac" to fakt, ze bez zaswiadcznia VAT-25 nie ma szansy zarejestrowac smaochodu. To, ze sie przyznam i zaplace PCC-3 nie rozwiaze sytuacji i samochod nigdy nie przyodzieje poslskich tablic.
    FriSs
    Nowicjusz

18 Lut 2013, 21:03

Jest magiczne rozwiązanie z części problemu. Jeżeli masz poprawne niemieckie dokumenty, to możesz zrobic Niemiecki Brief na siebie - trochę to kosztuje, ale wtedy przedstawiasz niemieckie dokumenty w z Twoimi danymi :) Może to coś po części pomoże - o brief pytaj tutaj: http://tablice-celne.pl/ to niemiecka firma - ale pracują tam Polacy :)
    furio
    Początkujący

18 Lut 2013, 21:14

hmm.. jutro zadzownie. Ale z racji ze zasiales ziarnko nadzieji to moze potwierdzisz moj tok myslenia: z tymi dokumentami co mam (maly i duzy brief) moge zarejestrowac smaochod na siebie w Niemczech? I pozneij w jakis sposob przerejestrowac smaochod zarejestrowany w Niemczech na polskie tablice? A co z umowa kupna-sprzedazy? Poki co wydaje sie to jakims kosmosem, ale jak jua napsialem oczwyscie zadzownie i po raz kolejny dzieki za pomoc
    FriSs
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      S2020005