Problem z samochodem z USA POMOCY

20 Cze 2008, 00:47

witam wszystkich. mam problem, a mianowicie jestem w usa wyslalem do polski samochod ktory byl na mnie ale z zaznaczenie ze bedzie go odbieral ojciec. dodam ze w umowie mialem napisana wartosc 6000zl (mazda 3 2007) w gdyni naliczyli mi wszystkich oplat prawie 7000 zl i powiedzieli dla mego ojca iz ma zaplacic jeszce ok 3000zl w urzeddzie celnym w Bialymstoku a raczej ja mam to osobicie zrobic bo samochod jest na mnie dodam ze nie mam jak wrocic zeby to oplacic a na dodatek co to sa za bolonskie kwoty do zaplaty... z gory dziekuje za wszystki podpowiedzi
fabiang
Nowicjusz
 
Posty: 2

20 Cze 2008, 07:02

Jak rażąco zaniżasz wartość auta, to celnicy sami ustalają wartość szacunkową auta i od wartości auta+koszty transportu naliczają wszystkie opłaty.
scooter
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Koszalin

20 Cze 2008, 11:10

Mazda 3 z 2007 roku za 6000 zł?! Nie pomyliłeś się? Tu jednego zera brakuje :lol:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

20 Cze 2008, 15:59

sorry chodzilo mi o 6 tys $ i ma rebuilt ale chodzi mi glownie o to czy osobicie musze placic te wszystkie oplaty jak samochod jest na mnie ??!!
fabiang
Nowicjusz
 
Posty: 2

16 Lip 2008, 11:07

nie musisz osobiście ale pewnie wtedy będą chcieli potwierdzenie notarialne, że upoważniasz Ojca do załatwienia formalności albo zmień papiery na Ojca jako właściciela
jusiek
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator średniego spalania
    Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...