Problem z silnikiem w Volvo v40

Problem z silnikiem w Volvo v40

03 Paź 2019, 20:18

Witam mam problem z moim volvo v40 1.8 b\g 125 koni .Mianowicie robię dolewki z płynu chłodniczego i oleju silnikowego ponieważ znika ale od wczoraj to już totalnie volvo mi szaleje , wywala mi płyn korkiem od chłodnicy a go za dużo nie dolałem i dodatkowo szarpie i dymi mi się z pod korka wlewu płynu chłodniczego i silnik nie równo pracuję a przy okazji płyn jest tłusty proszę o pomoc bo mechanicy ręce rozkladają i nic nie wiedzą dodam przy okazji że głowica jest cala i uszczelka też
Karolinho22
Obserwowany

• Re: Problem z silnikiem w Volvo v40

03 Paź 2019, 22:58

A jak było sprawdzone że uszczelka i głowica jest ok?
    Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
    kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 42
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
    Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Problem z silnikiem w Volvo v40

04 Paź 2019, 04:40

Kao była głowica ściągnięta i odesłana do sprawdzenia czy nie ma mikro pęknięć okazało się że nie ma a uszczelka została zmieniona na nową
    Karolinho22
    Obserwowany

Re: Problem z silnikiem w Volvo v40

04 Paź 2019, 14:10

Hm… sprawdź czy masz tam chłodnicę zaworu EGR. Nic innego nie przychodzi mi do głowy skoro głowica cała i uszczelka nowa.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...
    Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI
    Prezentując funkcję automatycznej jazdy w korkach Audi AI, cztery pierścienie pokazały pierwszy na świecie system umożliwiający zautomatyzowaną jazdę na poziomie 3. Podczas jazdy w korku lub w powolnym ruchu na autostradzie, ...

•  
    • Warto przeczytać