Problem z uzyskaniem zaświadczenia Vat-25

Problem z uzyskaniem zaświadczenia Vat-25

08 Kwi 2011, 21:07

Kupiłem auto od człowieka który sprowadził je wcześniej z Niemiec.
Podpisałem umowę kupna-sprzedaży gdzie sprzedającym jest Niemiec ostatni
właściciel samochodu. Opłaciłem akcyzę i pojawił się problem w Urzędzie
Skarbowym. US odmówił wydania zaświadczenia o braku obowiązku
uiszczenia podatku, argumentując iż w podpisie sprzedającego jest błąd literowy - zamiast literki s jest b. Drugim powodem US podał odległe daty wymeldowania styczeń 2011 i datę na umowie marzec 2011r.
Co można w takiej sytuacji zrobić? Czy wystąpić jeszcze raz o
zaświadczenie z prawidłowo podpisaną umową (akcyza zapłacona), czy też próbować się zażalić na postanowienie? Czy US ma prawo kwestionować wiarygodność podpisu - de facto to nie moja wina że gość się pomylił? Ile trwa rozpatrzenie zażalenia? Podobno mam miesiąc na zarejestrowanie auta. Jeśli się zażale to na pewno nie zdąże w tym terminie. Jakie będą tego konsekwencje.
Dużo pytań ale nie wiem jak postąpić.
Bardzo proszę o poradę jak to załatwić, jak najszybciej uzyskać te nieszczęsne zaświadczenie.
rkawaler
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...
    [K-VAN] Berlingo I 1,6 / Tourneo Con. I 1,8 / Vaneo 1,7 / Combo C 1,7 [K-VAN] Berlingo I 1,6 / Tourneo Con. I 1,8 / Vaneo 1,7 / Combo C 1,7
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment kombivan - silnik diesla o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen Berlingo I 1,6 HDi - 90KM - Ford ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009