Problem Ze skrzynią biegów FIAT PUNTO ,,Pomóżcie !!!

11 Kwi 2009, 22:26

Witam!!!

mam Problem ze skrzynią w moim Puncie.Mianowicie jak go kupiłem wszystko chodziło ok tylko żężała skrzynia bo były do wymiany łozyska ale biegi itp. wszystko wchodziło elegancko.teraz po wymianie łozysk ,ciezko jest wkleszczyć biegii :( Wyglada to na to jakby sie gdzieś choczyły,,albo nie zazebiały sie ząbki,moze zaduzo oleju jest choc było lane do jakiegoś poziomu,albo cos jest nie ustawione lub za ciasno lub za luzno skrecone.Pomóżcie każda wypowiedz sie liczy..
3stiven3
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • 12 Kwi 2009, 11:10

    Zrobiony jest błąd w sztuce,trzeba skrzynię rozebrać jeszcze raz,niech to zrobi ktoś kto zna się na rzeczy bo trzeba ci wiedzieć ,że ci którzy zajmują się naprawami skrzyń biegów to nie kowale!
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    12 Kwi 2009, 14:23

    Albo może wystarczy ją tylko wyregulować?Nie napisałeś,czy wszystkie biegi ciężko wchodzą,czy tylko te u góry lub dołu.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    12 Kwi 2009, 19:07

    Tak na każdym biegu wchodza ciezko tak jakby sie choczyły,,wiec co to moze byc
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    12 Kwi 2009, 21:09

    Jeżeli jest problem i z górnymi i dilnymi biegami,to jak pisał kmolega wyżej możliwe jest,że źle poskładali skrzynię.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    12 Kwi 2009, 21:35

    sprzeglo jest dobrze wyregulowane?
    mobilek
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    13 Kwi 2009, 09:12

    Sprzegło jest ok jak sie je podkreca albo popuszcza to nic sie niezmienia ,nie ma różnicy..a gdzie moze byc w tej skrzyni błąd podczas składania mniej wiecej
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    13 Kwi 2009, 20:23

    podczas montazu skrzyni to tylko regulacja sprzegla,ale jak mowisz ze jest dobrze wyregulowane to blad tkwi w samej skrzyni.
    mobilek
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    13 Kwi 2009, 21:15

    Nie ma wyjscia trzeba ja wyciągnąc,a gdzie podejrzewacie ten błąd. o takich skutkach jak opisałem, ???
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    14 Kwi 2009, 11:28

    Moze zle osadzili lozyska chaotycznie to robili i moze tak wyszlo
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    14 Kwi 2009, 18:01

    musze tam podjechac i im to zgłosić podejrzewam ze problem tkwi nie w skrzyni tylko w wybierakuu,,bo jakby choczyła sie na nim własnie
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    14 Kwi 2009, 18:02

    musze tam podjechac i im to zgłosić podejrzewam ze problem tkwi nie w skrzyni tylko w wybierakuu,,bo jakby choczyła sie na nim własnie
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    16 Kwi 2009, 13:58

    Panowie poradzcie cos ?? jeszcze teraz mi gdzies prad ucieka bo akum mi sie rozładowuje :/
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    17 Kwi 2009, 17:38

    Teraz jakby sie polepszyło,, najciezej wchodzi 1 i 2 i wsteczny czasem tez 5 ,,,, 3 i 4 ok.. najgorzej 1,2, i wsteczny ,,, wiec co to moze byc
    3stiven3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    09 Lip 2009, 20:27

    Jakiś czas temu sprzęgło zachowało się tak, że po puszczeniu odcisnęło się tylko do połowy. Następnego dnia już wszystko działało poprawnie. Następnie jakieś dwa tygodnie temu -biegi zaczęło mi ciężko wchodzić, raz ok a raz prawie wcale - tylko "na chama" o jedynce można było zapomnieć, czasem przy dwójce to tak jakby gałka mi wyskakiwała (drążek) ale reszta już ok. Wsteczny raczej zawsze bez problemów, kilka razy zdarzyło się ze charczał. Dziś normalnie dojechałam z pracy do domu, ale kiedy wieczorem chciałam gdzieś podjechać już nie mogłam wrzucić żadnego biegu (tylko wsteczny). a reszta biegów tak jakbym w ogóle nie wcisnęła sprzęgła mimo że było "do dechy"
    Jaka może być przyczyna?
    Punto z 94 r. przebieg prawie 170 tysięcy (nie wiem kiedy ostatnio był wymieniany olej w skrzyni i czy w ogóle), ja mam go od roku. Dopiero teraz mam takie problemy z nim.
    aha no i zauważyłam tez przez ostatnie dni że jak już wrzuciłam jedynkę i trzymałam sprzęgło (zanim samochody przede mną ruszyły na zielonym światełku) to trochę mi się posuwał do przodu (tak jak kiedyś zachowywał się na pół sprzęgle).
    Będę wdzięczna za podpowiedź.
    masakra.. załamana usterką
    martucha
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Gdańsk