Problem ze szkrzynią biegów "Renault Laguna 1.6"

18 Gru 2010, 13:15

Witam,

Moze zaczniemy od tego ze nie mówie po polsku za dobrze bo nie mieszkam w kraju pare lat i jak popełnie byka, zeby mnie nie karac :)

Do rzeczy, posiadam Renault Laguna 1.6 16V z 2001 (wersja benzynowa) i mam dwa problemy ze szkrzynią biegów. 1.) Przy ruszaniu z jedynki, gałka do zmiany biegów rusza się, tak jakby z jedynki chciała wskoczyc na dwójke. (zatrzymuje się pomiędzy jedynką a dwójką) Przy puszczeniu gazu i wciśnięciu sprzęgła, gałka wraca do normalnej pozycji, czyli do jedynki. 2.) Przy ruszaniu z jedynki, gałka warjuje i trzęsie się na boki i samochód cały się telepie/trzęsie/szarpie (problem pojawia się jak samochód jest rozgrzany). Trzeba manipulowac gazem i sprzęgłem żeby to przestało, a czasami jeszcze raz wrzucic bieg. To samo dzieje się na biegu drugim. (samochód nie ciągnie). Problem pojawił się jakiś miesiąc temu, gdy podczas ruszania coś walneło w skrzyni, i po tamtym czasie, problem nie ustąpił. Problem pojawia się jak samochód się rozgrzeje, choc czasami jak jest zimny.

Prosze o pomoc, i z góry dziękuję,
Kacper :wink:
kapisko
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: on na nas patrzy ?

18 Gru 2010, 16:42

Sprawdzić poduszkę: silnik, skrzynia -i lizak mocowania skrzyni ( ten z tyłu skrzyni) może jest oberwany, to wtedy lewarek od biegów będzie się bujał jak ruszasz lub hamujesz silnikiem.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki