Prośba o ocenę kilku linków :)

09 Wrz 2014, 20:32

wiec na jakie auta zwracac uwage?? bo z tego co piszecie to ni ewarto kupowac zadnego:D
a jezdzic c\zym trzeba:P
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

10 Wrz 2014, 06:10

Jaki masz dokładnie budżet na auto i co Cie interesuje? Bo sądząc po linkach ma to być coś sportowego?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Wrz 2014, 08:05

budzet jest bardzo elastyczny mysle ze do 10 tys z tym ze kwota ta nie musi byc cala wydana na auto mozna czesc wydac np na remont. a co do samego auta to chce cos fajnego:) rocznik raczej nie gra roli bardziej chodzi mi o stan auta i o wyglad:) nie koniecznie coupe ale musi byc w gazie no ewentualnie diesel z przyzwoitym spalaniem:P
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

10 Wrz 2014, 18:42

To ja bym sie skupił nad BMW E30 i E36,E36 znajdziesz w świetnym stanie już za 7-8tys,gorzej z E30 bo zadbane egzemplarze już troche kosztują ale takie do jazdy spokojnie kupisz.
Tutaj zadbana E36 z mojego miasta [link do oferty na Olx wygasł] dziś ją oglądałem przelotem w drodze do pracy i jak na swój wiek to wygląda bardzo dobrze,do tego zostanie kasa na montaż lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Wrz 2014, 19:29

Barolu mój drogi, nie miej mi za złe :/... Ale muszę się odnieść.

Barol napisał(a):E36 znajdziesz w świetnym stanie


Coś takiego już chyba nie istnieje na tym świecie... A jeśli już to baaaardzo rzadko się zdarza. Można znaleźć w dobrym ale świetny to za dużo powiedziane. Niestety...

Barol napisał(a):Tutaj zadbana E36 z mojego miasta [link do oferty na Olx wygasł] ... f36879ff4e dziś ją oglądałem przelotem w drodze do pracy i jak na swój wiek to wygląda bardzo dobrze,do tego zostanie kasa na montaż lpg.


No wygląda ładnie :(. Niestety połowa elementów pochodzi z innych roczników. Ale być może sprowadził ją jakiś handlarz 10 lat temu np. jakoś tam walniętą z przodu i jeszcze wtedy profesjonalnie naprawił? Widać że elementy karoserii pochodzą z innego rocznika, jeżeli jest to wynik jakiegoś uderzenia (szczerze wątpię by było inaczej) to widać również że została porządnie naprawiona, czyli raczej z 10 lat temu. Dziś już nikt nie będzie naprawiał tak E36 bo to się najzwyczajniej w świecie, kompletnie nie opłaca. Generalnie poza tym robi wrażenie zadbanej... Za 8k można znaleźć lepsze E36 niż 2.0 150 KM w sedanie po magii blacharsko-lakierniczej ale godząc się z tym że była bita można brać i tą bo być może ten właściciel bardzo o nią dbał. Gdyby się okazało np. po VIN że właściciel ciachnął się z rocznikiem bo byłbym jeszcze w stanie uwierzyć że nie miała większych przygód, jakaś tam walka z korozją i przycierki to super. Jakby była te dwa latka starsza noo, chociaż ten rok, chociaż z początku 1995r...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

10 Wrz 2014, 19:36

Ja sie nie znam na E36 ale dzięki za uświadomienie :)
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus pracuje nad nową V-ósemką
    Po kilku latach spekulacji teraz wiemy to na pewno – Lexus pracuje nad nowym silnikiem V8, który w przyszłości ma trafić pod maski sportowych samochodów marki. Jednym z pierwszych aut z tą jednostką będzie ...

13 Wrz 2014, 07:21

no to teraz to ja juz niewiem jak ogladac te auta:0
albo moze nastawic sie na jeden model?? ale na jaki?? jest duzo fajnych aut ale cany sa rozne :(
sam niewiem na jakie sie nastweic ?:(
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

13 Wrz 2014, 07:38

[link do oferty na Olx wygasł]

a jak ocenicie tego saaba?? wiem ze cena juz jest nie taka ale chyba tak zle nie wyglada??
i jak z tymi silnikami w gazie??
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

13 Wrz 2014, 09:19

Ten egzemplarz dostał w tył - kiepsko spasowana klapa.
Ogl to dobre auto, silniki dobre do lpg. Jednak 150KM w takim aucie szału nie robi. Lepiej poszukać 2.3 ale niekoniecznie zmieści się w bużecie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14067
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Wrz 2014, 19:32

[link do oferty na Olx wygasł]

a co panowie sadzicie o takim autku??
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

13 Wrz 2014, 20:04

Porównywanie Saba 95 do Puga 206? :lol:
Przeciez to zupełnie inne auta. Pierwszys dobry samochód na trasy, nawet świetny, dobrze wyonany a drugi to budżetówka do miasta w dodatku kłopotliwa (zależy jak trafisz)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Wrz 2014, 21:33

ale ja nie napisalem ze wiem co chce:P ma byc fajne:) a i sam wg mnie jest fajny i taki troche nie pozorny baczek moze byc fajny;)
z mila checia uslysze wasze propozycje;)
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

14 Wrz 2014, 02:28

fish6666 napisał(a):ale ja nie napisalem ze wiem co chce:P ma byc fajne:) a i sam wg mnie jest fajny i taki troche nie pozorny baczek moze byc fajny;)
z mila checia uslysze wasze propozycje;)


Napisz do czego ma być ten samochód bo ja się troszkę zgubiłem :?. Proszę raz jeszcze i powoli :mrgreen:. Saab 9-5, Pug 206 i BMW E30 w jednym wątku :D? Raz jeszcze, dokładnie i powoli :wink: Wasze, sprecyzowane wymagania. Do czego Wam ten samochód??? Czego od niego oczekujecie??? Pod co go szykujecie??? Jak macie zamiar go użytkować???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Wrz 2014, 09:30

wiec tak :D ogolnie ma to byc samochod na codzien :) dojazd do pracy okolo 60 km dziennie jak rowniez na wypad w gory nad jezioro itp. nie chce jakiegos oklepanego auta:) raczej jakies nie pozorne jak np 206 2.0. niby zwylky a niejednego zaskoczy:) lub cos fajnego z samego wygladu:) nie chce sie tym scigac bo do tego moge porzyczyc lub nie raz jezdze M3 :) typ nadwozia obojetny byle nie kombiak bi mi sie zle kojazy:) marka nie gra roli byle byl w gazie lub diesel z przyzwoitym spalaniem/:) musi miec czym wyprzedzic i w miare dobrze sie prowadzic:)
podsumowujac chce fajnie nie codzienne autko ktore bedzie mnie cieszyc jazda w weekendy ii nie zrojnuje mnie w ciagu tyg:P
fish6666
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 26 05 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

14 Wrz 2014, 10:35

Przy takich przebiegach i wypadach 206 będzie porażką jak i każdy inny z tego segmentu.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra