Prośba o ocenę ogłoszenia honda civic

28 Cze 2018, 14:56

andrewb25 napisał(a):-czy jest jakaś historia serwisowa
-czy ma jakieś dokumenty potwierdzające serwis


Ty serio myślisz że w aucie za 6k ktoś prowadził taką historię? :roll:

andrewb25 napisał(a):-inny odcień lakieru na dwóch elementach...tak jakby to było najważniejsze...w samochodzie 17 letnim


chłopak napisał co zauważył i każdy kto choć pare razy oglądał auto z ogłoszenia dobrze wie że to tylko zdjęcia a w realu może być zupełnie inaczej..

andrewb25 napisał(a):- sprawdzanie nr. telefonu, opinie o sprzedającym, że to handlarz itp.....i co z tego ? w polsce handel nie jest zabroniony


nie jest zabroniony ale może ostrzec przyszłego kupującego przed nieuczciwym sprzedawcą i uwierz że znam pare osób które przed kupnem auta tak robiły..
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Cze 2018, 16:48

Panowie szkoda strzępić klawiature na handlarzyne co stoi murem za swoim fachem. :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Cze 2018, 20:00

TFSI napisał(a):nie jest zabroniony ale może ostrzec przyszłego kupującego przed nieuczciwym sprzedawcą i uwierz że znam pare osób które przed kupnem auta tak robiły..

dlaczego z góry zakładać , nie znając kogoś, nie widząc i nie rozmawiając że ktoś jest nieuczciwy?
znam różnych ludzi i znam księdza który jest nieuczciwy i bezdomnego z pod marketu który jest bardzo uczciwy
idź do sklepu z elektroniką z butami czy nawet do salonu z nowymi autami i tam też są sprzedawcy którzy mają za zadanie wcisnąć ci towar za jak najwyższą cenę, i osubać cię z czego się da, auto kosztuje 50 tys. sprzedawca ci "doposaża" i płacisz 70 tys. czy oni też są nieuczciwi? a no nie bo na tym to polega.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

28 Cze 2018, 20:54

Panowie przerażacie mnie...to auto jest z kategorii chrupek więc o jakich książkach serwisowych mówicie, o odcieniach... itd. Macie możliwość przejechania się i pomacania auta więc niech ktoś to zrobi a nie tylko głupie gadanie. Cena jest normalna, gadka handlarza też czyli przeplatanie się bajek z prawdą...
Autorze tematu sprawdź tą hankę od strony technicznej, od strony szpachli czy nie jest na szybko ulepiona oraz stan ogólny typu wnętrze, przyciski, rdza itp.
Tak na marginesie...możecie mi wyjaśnić skoro tak wszystko jest źle to skąd mają się brać stare auta w Polsce???
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Cze 2018, 21:27

szybki napisał(a):skąd mają się brać stare auta w Polsce???
No jak to skąd? z Giermani :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Cze 2018, 11:01

Kao to tak trochę wygląda jak : ten ch..j handlarz cofnął licznik...hmm a w następnym zdaniu...oj 250tyś.km. to nie kupię bo już trup. Jak czytają to wszystko handlarze aut to się śmieją ... dla tego Kao zobacz jak wstawiłeś ałdi na forum jaki masz odzew? Ja bym je chwytał jak reksio szynkę a tu proszę milion tematów o aucie za 10k a samochód stoi jak stał. Co ciekawe znam przynajmniej 2os.które są uczciwe i mogłyby sprowadzać fajne auta ale nie robią tego przez ...kupujących... no ale to takie swojskie :)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Największy na świecie salon Audi w Dubaju
    Nowy salon Audi doskonale wpisuje się w obraz Dubaju - miasta rekordów. Niedawno odbyło się tu uroczyste otwarcie największego na świecie showroomu marki z czterema ringami. Uroczystość uświetnił występ amerykańskiej ...

29 Cze 2018, 11:13

szybki napisał(a):dla tego Kao zobacz jak wstawiłeś ałdi na forum jaki masz odzew?
nie było żadnego zainteresowanego :unsure: no ale nie to nie, jak będę miał chwilę to polakieruje zderzaki, konkretna polerka, sprzątanie i auto jedzie do PL. Zostanie wystawione za kwotę 5-cio cyfrową i się sprzeda bo opinia jest taka że jak coś jest tanie to musi być gruzem a jak drogie to jest napewno igła.

Ludzie opamiętajcie się
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Cze 2018, 11:21

Kao napisał(a):nie było żadnego zainteresowanego


Może to też wynikać z tego, że jak dobrze rozumiem to auto nie jest w Polsce i trzeba porobić opłaty itp? Mało komu w takiej cenie auta się chce w to bawić. Szkoda że LPG nie ma, bo bym chętnie się zainteresował (szukam czegoś z gazem założonym żeby obniżyć koszta, a do swojej zakładać mi się nie opłaca).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Cze 2018, 11:30

galakty napisał(a):Może to też wynikać z tego, że jak dobrze rozumiem to auto nie jest w Polsce i trzeba porobić opłaty itp? Mało komu w takiej cenie auta się chce w to bawić
no to też ma duże znaczenie bo przecież Polak musi przyjść pokopać w koło i jeszcze z tydzień się zastanawiać czy to dobry dil. Nie bez powodu wystawiłem auto za 1000e nie szalałem z ceną bo jestem wyrozumiały i wiem że są koszta dodatkowe typu sprowadzenie czy rejestracja ale takie auto juz masz na lata bez podnoszenia maski i świadomość że to nie zajechany kibel po 20 właścicielach naprawiane na chińskich częściach.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Cze 2018, 11:34

Osobiście jak zobaczyłem cenę to myślałem że żartujesz :) Kup coś za tysiąc Euro lepszego, nie ma opcji. Ale pomysł masz dobry, sprowadź to, polakieruj zderzak i za 10k pójdzie na pniu :lol:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Cze 2018, 11:54

galakty napisał(a):polakieruj zderzak i za 10k pójdzie na pniu :lol:
jak ją zrobie na piko bello to za 10 jej nie oddam :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lip 2018, 11:37

galakty napisał(a):Może to też wynikać z tego, że jak dobrze rozumiem to auto nie jest w Polsce i trzeba porobić opłaty itp? Mało komu w takiej cenie auta się chce w to bawić.

Ale z czym chcesz się bawić :?: :D Masz ochotę na ten samochód dawaj mi papiery wsjo Ci załatwię w trybie expressss :ok:
LPG...hmmm też wystarczy pochodzić żeby nie wyszło drogo ale to mogę Ci na PW napisać :D
Kao napisał(a):takie auto juz masz na lata bez podnoszenia maski i świadomość że to nie zajechany kibel po 20 właścicielach naprawiane na chińskich częściach.


Kao to nie wystarczy... trzeba szukać dziury w całym i to jest wtedy idealnie... a tak nawiasem pytając masz książkę serwisową, telefon do sprzedawcy, potwierdzenie z ASO ałdi o przeglądzie, ilość mikronów się zgadza, a ile zarobiłeś... a myślałeś żeby dopłacić coś :ok: :?:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Lip 2018, 15:00

Ja tam ogłoszeń handlarzyn nawet nie otwieram. Szkoda że nie ma jakichś filtrów umożliwiających odfiltrowanie ofert komisów i ludzi sprowadzających auta na sprzedaż, bo według mnie tylko robią syf na rynku aut używanych. Wiadomo, ci ludzie sprzedają marzenia (niekręcone passaty tdi 180k przebiegu, igły tańsze o 25% od ceny rynkowej), ale naprawdę dobre, nieprzepłacone auto kupicie tylko od osoby prywatnej która nie sprzedaje auta żeby na nim zarobić, może warto trochę zejść z wymaganiami, trochę wysilić się z poszukiwaniami i nie wspierać kombinatorów.
michupach
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 08 01 2017
Auto: Nie mam

01 Lip 2018, 16:51

szybki napisał(a):a myślałeś żeby dopłacić coś :ok: :?:
szczerze mówiąc w desperacji chciałem oddać za darmo ale naprowadziłeś mnie na inny tok myślenia :naughty: chyba jednak dopłacę :happy:

Autorze pamiętaj że nie każdy handlarz to oszust, są też uczciwi, oczywiście jest to mały procent ale są a z drugiej strony to tak jak juz się wypowiadałem w kilku postach, jakby klienci nie byli tacy wymagający to i sprzedający nie byli by zmuszeni ściemniać i cofać liczników. Wszyscy się śmieją że w PL nie ma znaczenia rocznik pojazdu a przebieg nie może być wyższy jak 200 tyś a kogo to wina? nie handlarzy tylko klientów. W dupach się poprzewracało. Do 25 letniego auta podchodzicie z miernikami i '' ło Panie drzwi i klapa malowane, musi był bity, nie biere'' i wymaganie książek serwisowych podbijanych w ASO. Takie są oczekiwania klientów to i takie są wałki u sprzedających proste. Nie zrobisz wała to i nie zarobisz bo które auto za 10 tyś ma oryginalny przebieg, książkie serwisowe i org lakier? ile jest takich aut? 1%? Ja codziennie lakieruje po 3 auta które mają przebiegi kilku tyś, rekordzistą był fiat 500 który miał 500km a ile jest aut nowych które ulegają znieszenia podczas transportu? A zresztą po co ja się produkuje? i tak cebulandia ma swój tok rozumowania który szybko się nie zmieni :/
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4