Prośba o ocenę ogłoszenia honda civic

27 Cze 2018, 13:06

Witam. Jestem zainteresowany hondą civic, ale jest ona sprowadzona.
Za 6000pln z polski to chyba był by stan bdb, ale jak z niemiec to ile tam ona kosztowała - 1000€?
Co myślicie o ogłoszenieu, bo fajnie brzmi gościu. Ma na sprzedaż kilka japończyków.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Czy warto na pierwszy samochód. Proszę o pomoc.
Jankowalski0
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

27 Cze 2018, 13:14

Wygląda dobrze, uważaj tylko na spód auta (progi, podłoga). Nie widać żeby był walnięty, a jeśli był to ktoś go dobrze poskładał.

Cena po sprowadzeniu niby niska, ale... To stare auto, za granica się ich pozbywają bo to gruzy w ich oczach, do tego to Civic w kombi, nie wiem czy widziałem takiego na drodze, więc cena też jest niższa. Ja bym obejrzał jeśli masz blisko i czas, tylko się nie napalaj.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Cze 2018, 14:27

Dzięki za odpowiedz. Chciałbym jeszcze zapytać jak go obejrzeć. Mam tam jakieś 60km. Znaleźć tam jakąś stacje kontroli pojazdów i na jeździe próbnej jechać? Jeszcze nie kupowałem auta :no:
Jankowalski0
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

27 Cze 2018, 14:30

To lepiej weź ze sobą kogoś kto się zna z grubsza.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Cze 2018, 14:53

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

1000euro = 4300zł
Do tego koszty wyjazdu i przywiezienia samochodu a to w 1200zł nie wiem czy się ktoś zmieści.
Więc jużby się uzbierało 5500zł, wiadomo że handlarz musi coś na aucie zarobić i założyć 300 -400 zł na targi.
Więc gdyby kosztowała 1000Euro to sprzedający wyszedł by na 0 lub dołożył do biznesu.
Nie zaglądam nikomu do kieszeni i nic mnie to nie obchodzi, ale skoro padło takie pytanie to może warto to rozaważyć ile ten samochód mógł kosztować w niemczech, odpowiedź jest taka że w granicach 300-500 Euro to kosztowało
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

27 Cze 2018, 15:05

I właśnie o to mi chodzi,300 -500€. I teraz ile jest wart taki samochód. Ładnie wygląda a co dalej
Pewnie lepiej kupić np. Coś takiego
[link do oferty na Olx wygasł]
Jankowalski0
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Beetle Cabriolet
    VW Beetle Cabriolet to kontynuacja wyjątkowej historii samochodu po zaprezentowanym po raz pierwszy w 1949 roku Garbusie Cabriolet (typ 15) i New Beetle Cabriolet z 2002 roku. Obecny Beetle Cabriolet jest trzecią generacją ...

27 Cze 2018, 15:36

Civic był malowany z lewej strony (trzecie zdjęcie - różnica odcieni lakieru między drzwiami) poza tym wpisz sobie jego numer telefonu w google i poczytaj opinie ludzi którzy go zdecydowanie odradzają.

Megane ładne ale z lewym tyłem coś było (klapa trochę krzywo spasowana) i trochę tanio woła jak na ten rocznik a auto na zdjęciach ładnie się prezentuje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Cze 2018, 16:35

Ważne aby nie trzeba było robic progów, podłogi, podłużnic czy jakichś mocowań zawieszenia. Dobry silnik i dobra skrzynia. Inne rzeczy to chyba zwyczajne naprawy, wymiany. Meganka za 4500 i ja mogę dołożyć na początek 1000, 2000 na jakieś naprawy na już czy ukryte wady (nie wiem czy nie za dużo jak na raz czy to norma)
Ważne aby to nie był gruz którego nie warto naprawiać. Takie jest moje podejście, nie wiem czy dobre.
Jankowalski0
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

27 Cze 2018, 16:57

Z ciekawości sprawdziłem teraz numer telefonu od Megane i krótko mówiąc handlarz tak więc ja bym sobie darował bo za ile musiał go kupić żeby na nim jeszcze zarobić? 3500zł raczej max..

A może coś takiego? Od nowości w jednych rękach więc cała historia będzie znana.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Cze 2018, 17:42

Civic był malowany z lewej strony (trzecie zdjęcie - różnica odcieni lakieru między drzwiami)

I co z tego że był malowany? Nic .Jeżeli tylko był przelakierowany ze względu na obrysowania czy szkodę parkingową to dla mnie taki samochód jest dalej bezwypadkowy.
Wiele dużo młodszych i dużo droższych samochodów jest ponownie lakierowana z różnych powodów.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

27 Cze 2018, 18:34

andrewb25 napisał(a):I co z tego że był malowany? Nic .Jeżeli tylko był przelakierowany ze względu na obrysowania czy szkodę parkingową to dla mnie taki samochód jest dalej bezwypadkowy.
Ale autor prosił o ocenę więc kolega Barol powiedział co widzi a przecież mu nie odradzał tego auta, co autor zrobi z tymi informacjami to jego sprawa.....
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Cze 2018, 18:54

druga rzecz, ocena lakieru na podstawie jakiś tam zdjęć jest troche bez sensu, wielokrotnie widziałem na zdjęciach lakier w innych odcieniach a na miejscu okazywał się że lakier w oryginale, zwłaszcza na srebrnym można się przeliczyć, może światło padać a na innym będzie cień i już jest "różnica w odcieniu lakieru" nie bronię tu handlarza ale troche przerabiałem temat z tymi "różnicami w odcieniach lakieru" a co jak ktoś jest daltonistą ? :mrgreen: dlatego np. niemcy i inni troszkę się z nas śmieją jak przyjeżdża polak po auto to nie zapyta o silnik czy o stan techniczny tylko patrzy czy rysek na lakierze nie ma. :happy:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

27 Cze 2018, 19:00

Ja uważam że to nie jest temat odpowiedni na takie dyskusje :|
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Cze 2018, 19:20

a ja uważam że nikt nic konkretnie nie napisał nt. tego samochodu

-czy ma dobry silnik
-jakie by były koszty eksploatacji
-czy jest jakaś historia serwisowa
-czy ma jakieś dokumenty potwierdzające serwis
-forma sprzedaży, opłaty,
-stan najważniejszych podzepołów samochodu, silnik, sprzęgło, zawieszenie, opony, ukł. hamulcowy, klimatyzacja.

Natomiast na forum padają zapytania i spostrzeżenia

- ile musiał kosztować w Niemczech (a kogo to obchodzi ile tam kosztował)...statystyki ktoś jakieś prowadzi czy co ?
-inny odcień lakieru na dwóch elementach...tak jakby to było najważniejsze...w samochodzie 17 letnim
- sprawdzanie nr. telefonu, opinie o sprzedającym, że to handlarz itp.....i co z tego ? w polsce handel nie jest zabroniony

komentarze z których wynika....NIC


farsa
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

28 Cze 2018, 14:41

Boże człowieku daruj sobie bo czytać się tego nie da.. jakoś nikt nigdy się do tego nie przyczepił..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012