Prośba o radę.

Prośba o radę.

04 Paź 2014, 19:02

Witam. Dziś przy wysiadaniu z samochodu uderzyłem przez przypadek w tylne nadkole samochodu stojącego obok, robiąc drobną ryskę (1mm). Wysiadł z niego właściciel i zaczął na mnie krzyczeć i kląć, wymagając ode mnie zapłaty 300zł za malowanie całego elementu.wziął on ode mnie nr. telefonu, ja mu podałem swój i kazał mi dzwonić kiedy będę w stanie zapłacić. Pytanie- Czy istnieje jakiś sposób aby uniknąć zapłaty, czy muszę mu płacić? Może mi on coś zrobić ze strony prawnej? :oops:
freerider3
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 05 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nie mam

Re: Prośba o radę.

25 Paź 2014, 06:03

witaj, odpowiadasz za tę szkodę. Najlepiej spisz z nim oświadczenie i przekaż numer swojej polisy OC. Niech zgłosi szkodę przez Twojego ubezpieczyciela. Nie płać mu do "ręki", bo już widziałam takie przypadki, gdzie i tak później poszkodowany chciał więcej i więcej, a w konsekwencji zgłaszał szkodę do TU. to najlepsze rozwiązanie i bez rozliczania w gotówce.
DPDO
Nowicjusz

Auto: Audi A4

23 Lis 2014, 13:29

Jak się uszkodziło to konsekwencję trzeba ponieść a nie.
Jak ktoś by Ci walnął drzwiami w auto to też byś dochodził swoich racji.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lis 2014, 14:11

Dokładnie - jak się zrobiło komuś szkodę, trzeba za nią zapłacić. Każdy posiadacz samochodu ma obowiązek mieć coś takiego jak OC. Zadzwoń do gościa, podaj mu numer polisy OC i niech naprawia szkodę z twojego OC. Po to w końcu się płaci to ubezpieczenie. Jak ci szkoda zniżek, to w większości ubezpieczalni można zapłacić parę złotych za ochronę zniżek, czyli jak komuś uszkodzisz samochód i jest on naprawiany z OC to nie traci się zniżek. Jak masz coś takiego opłaconego, to nie stracisz zniżek. Jak nie masz, to niestety musisz policzyć ile będziesz stratny przy przedłużaniu umowy - powinno być napisane w OWU ile tracisz zniżek. Możesz też zapłacić mu kasę do ręki - malowanie jednego elementu to koszt 300 - 350 zł. Nie płać na krzywy r..j - powiedz, że jak naprawi samochód, to niech ci prześle rachunek od lakiernika i wówczas zapłacisz. Płać najlepiej przelewem, żeby był dowód zapłaty. W tytule przelewu napisz, że to za naprawę szkody z dnia....
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...
    Nowe VW Transportery T6 dla Policji Nowe VW Transportery T6 dla Policji
    Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005