Prosze o pomoc w wybraniu dobrych glosnikow :)

02 Cze 2011, 19:37

Witam chce sobie naglosnic punciaka :) i chcialbym na prawde dobry bas i dobre brzmienia.

[link do oferty na Allegro wygasł] to cos bedzie gralo ? jak tak to wgl jakie glosniki do tego jeszcze i jaki wzmacniacz :)

ps. sry wiem ze to nie tentemat ale widze ze w temacie odpowiednim nikt mi nie odpisze a tutaj zawsze ktos jest kto potrafi doradzic ;]
Zyguś
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Ośw :)
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Punto I
Silnik: 1.1 73KM !
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Cze 2011, 20:07

Po pierwsze zły dział.

Napisz ile kasy chcesz przeznaczyć na zestaw car audio, bo wybór jest ogromny.

Po drugie nie kupuj tuby, bo one są słabe. Kup sobie skrzynię basową (przykładowy link)
[link do oferty na Allegro wygasł] . Gwarantuję Ci, że będzie wiele lepiej grała niż ta tuba, do której link podałeś.

Do tego kup zestaw głośników w miejsce standardowych np. [link do oferty na Allegro wygasł]

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to tylko do subwoofera wystarczy dokupić, chyba że subwoofer ma już wbudowany wzmacniacz, to nie musisz kupować.

Kup dobre radio i ciesz się dobrą muzyką :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez borek19, 03 Cze 2011, 10:55, edytowano w sumie 1 raz
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

02 Cze 2011, 20:49

Taka tuba za 80 zeta, to robi co najwyzej pyrk, pyrk... jeszcze jakies cudo Manty, firma Polska co kupuje najwiekszy syf z Chin i sprzedaje w Polsce. Nie zebym byl jakis przeciwny Polskim firma, ale te produkty ktore Manta oferuje, to sa jakosci elektroniki z biedronki co najwyzej, zreszta cena sama mowi za siebie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

03 Cze 2011, 09:00

Polecałbym jesli radio to Pioneer (miałem już chyba z 7 Pioneer i jestem mega zadowolony), woofer tak samo, wzmacniacza nie stosowałem, głośniki Pioneer lub Alphard seria X
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

03 Cze 2011, 12:35

borek19, no to wiem ze nie ten dzial chyba przeprosilem wyzej !

ale miejsce standardowe w tyle to sa chyba 13 cm ;] trzeba bedzie wycinac dziury ;d

[ Dodano: 3 Czerwiec 2011, 13:37 ]
hmm nie chce za duzo dawac ale tez nie chce za malo..bo co tanie to drogie ;] wlasnie skrzynia basowa byla by ok i te glosniczki tez...a jakie radio np macie albo ktore polecacie ? :)

[ Dodano: 3 Czerwiec 2011, 13:40 ]
a np takie [link do oferty na Allegro wygasł] ??
Zyguś
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Ośw :)
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Punto I
Silnik: 1.1 73KM !
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Cze 2011, 14:07

Jak chcesz coś konkretniejszego to niestety nie za ta kase :) na radio dobre trzeba z 300 zł min dac :] za te 90 zł to Ci bedzie jak kol. wyżej napisął tylko pyrkac jak w komorce ;)
s1ash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 130
Miejscowość: Ze wsząd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

03 Cze 2011, 14:50

Za tą kwotę to radziłbym Ci kupić jakiś w miarę ogarnięty przetwornik (choć i o to może być ciężko a te pieniądze). Taka pseudo - tuba za stówke to więcej szumu narobi niż dźwięku. Pierdzenie, mówiąc ordynarnie, to ona wyda z siebie ale nie w miarę ogarnięty,klarowny bas.



Polskie STX'y są godne polecenia, za stówkę kupisz jakiś głośnik, a skrzynię łatwo da się przecież samemu zrobić: obić kocem, wytłumić watą. A jak nie to jakiś zestawik z zwrotnicą np. Helixa albo Alpine. Chyba że nie czujesz się na tyle mocny to [link do oferty na Allegro wygasł] takie cudo zagra niebo lepiej.


BTW. Alphardy to raczej średnia półka głośników. Raczej bez rewelacji, lepiej co prawda niż Sistek ale do Hertz,a czy STX'a im daleko. Z resztą brak jakichkolwiek parametrów głośników itd mówi wystarczająco za siebie.

[ Dodano: 3 Czerwiec 2011, 16:25 ]
a np takie [link do oferty na Allegro wygasł] ??


800W to moc czego? Wydaje mi się, że 10 takich skrzyń. Niskotonowiec o średnicy 25 cm w dodatku za 100 zł ? Niechby nawet wydusił z siebie te 80W RMS to będzie rewelacyjnie.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997