Przekroczenie prędkości, a możliwość wystawienia mandatu bez zatrzyman

30 Kwi 2021, 20:38

Witam, czy istnieje taka możliwość w następującej sytuacji, że:
- Wyprzedzając w nie zabudowany, lecz z ograniczeniem do 50 busa(Fiat Ducato) mógł to być nie oznakowany wóz poliycyjny z jakimś wideorejestratorem lub miernikiem prędkości? Dodam, że samochód jakiś czas jechał za mną lecz nie zatrzymał mnie. Czy w takiej sytuacji może przyjść mandat?
CYPIZ112
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Kwi 2021, 21:13

będzie mandat , na bank .Jesteś kontent z odpowiedzi ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4724
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Kwi 2021, 21:17

Kontent?
CYPIZ112
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Kwi 2021, 21:40

CYPIZ112 napisał(a):Kontent?
A co mam Ci napisać ?
CYPIZ112 napisał(a): Wyprzedzając w nie zabudowany, lecz z ograniczeniem do 50 busa(Fiat Ducato) mógł to być nie oznakowany wóz poliycyjny z jakimś wideorejestratorem lub miernikiem prędkości?
???????? mógł być ...... mógł być .....a kto to wie ? Chcesz zgadywać ? Temat bez sensu .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4724
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Kwi 2021, 21:47

Bardziej uogólniając chodzi o to, czy jest taka możliwość, że nie zatrzymała, a może wystawić mandat czy Policja odrazu zatrzymuje przy takich akcjach bo wydaje mi się, że skoro jezdzi na plecach przez jakąś drogę to powinna zatrzymać odrazu
CYPIZ112
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Paź 2021, 09:15

Według przepisów obowiązujących w naszym kraju Policja ma obowiązek niezwłocznie po popełnieniu wykroczenia zatrzymać pojazd, a gdy nie może to na sygnale powinna to zrobić.

Nie słyszałem jeszcze o tak nałożonym mandacie który przyszedł pocztą.

Jedyny przypadek to taki kiedy Policja rusza w pościg ale z jakiś powodów nie udaje im się zatrzymać samochodu który gonią.

"– Sporadycznie zdarza się, że ktoś się nie zatrzyma. Wtedy ruszamy w pościg – mówi mł. asp. Rafał Siemiński, a mł. asp. Paweł Abramowicz tłumaczy, co zrobić w sytuacji, gdy nie będzie możliwości zatrzymania pojazdu, który przekroczył prędkość:

– Urządzenie ma funkcję zoom, w pierwszej kolejności ustalamy więc numery rejestracyjne pojazdu. Na ich podstawie ustalamy właściciela, a następnie tego, który kierował i wówczas możemy przeprowadzić postępowanie.
" cytat ze strony policja.pl.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34