Przepuszczające uszczelniacze zaworów a Ceramizer

27 Sie 2018, 15:09

Cześć, Mondeo przepuszcza mi olej przez uszczelniacze. Rano aktualnie jak już jest chłodniej to jest chmura dymu przez jakoś 30 sekund. Może coś tutaj pomoc Ceramizer ew. trochę doszczelnić? Same uszczelniacze niby były wymieniane i nic to nie dało - co też tak może być. Ale to już poprzedni właściciel robił. Silnik 2.0 Zetec. Przez pierścienie raczej nie przepuszcza bo kompresja w normie. Może ktoś testował na własnej skórze? :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Sie 2018, 13:42

A skąd wiesz że to ich wina skoro były robione?
Ile tego oleju ci przepala silnik na jakieś 1000km?
Ronal123 napisał(a):Może coś tutaj pomoc Ceramizer ew. trochę doszczelnić?
Nie bo on ma inne zadanie.

Kompresję mierzyłeś na wszystkich cylindrach? Była podobna czy były jakieś spore różnice?
Warto zrobić próbę olejową żeby wykluczyć pierścienie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Sie 2018, 14:16

Wiesz ja go nigdy wcześniej nie stosowałem ale podobno redukuje dymienie nie wiem czy tylko w przypadku przepuszczających pierścieni czy uszczelniaczy też. Kompresję mierzylem mam mniej więcej równo tam 14, 14, 15, 15 ale to pewnie też kwestia ustawienia zaworów bo ma regulowane płytkami. Objawy typowo są dla uszczelniaczy tj. Dymienie na zimnym silniku póki się nie uszczelni od temp. Podczas jazdy później już nie dymi. Raczej nie bierze dużo oleju. Bardziej chodzi o wstyd jak się rano odpala a tam dym. :D Próbę olejową robiłem i nie poszło do góry. Niby wymieniał ale bezinwazyjnie bez ściągania głowicy co nie zawsze kończy się powodzeniem z tego co wiem. Też nie wiem jak on to zrobił. :P
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Sie 2018, 14:49

Stosowałem ceramizer i inne tego typu środki ale jego warto zastosować np. po wymianie oleju ze zrobieniem płukanki. wtedy uzyskasz najlepsze efekty.

Ronal123 napisał(a):Też nie wiem jak on to zrobił
Skoro wymieniał uszczelniacze to powinno być raczej okej a jak nie było poprawy po robocie to może tego w ogóle nie zrobił?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Sie 2018, 15:22

Olej mam dosyć świeży no ma może przejechane z tys. Km. Ale to nawet i może mniej. Nie wiem, zaryzykuję prawdę mówiąc - Auto stare może coś to da. Wstyd trochę rano tak odpalać i dymić. Nie wiem, może gościu to źle zrobił itd. Nie mam pojęcia, ponoć bez ściągania głowicy czasem wymiana uszczelniaczy i pogarsza dymienie nawet i jak to w praktyce jest, to nie wiem. Może włożył jakieś dziadostwo, może niedopasowane te gumki były. Dużo jest tutaj opcji, ja się nie podejmę wyciągania tego - boję się że coś narobię gorzej. :D
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

02 Wrz 2018, 18:46

A w jakim stanie sa prowadnice? Jesli mama luz uszczelki bedzie spychac.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)