Przerejestrowanie auta na żonę

20 Lut 2023, 18:17

Dzień dobry wszystkim użytkownikom ;)

Piszę ponieważ mam wątpliwości co do rejestracji pojazdu.
Szukałem, szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi co zrobić.

Obecnie jestem zameldowany w mieście X, samochód o który chodzi był rejestrowany podczas mojego dawnego meldunku w mieście Y.

Skończyło mi się miejsce w dowodzie na pieczątki z badań technicznych, dzisiaj się dowiedziałem w urzędzie, że wtórnika i tak w mieście X nie mogę wyrobić i lepiej w tej sytuacji przerejestrować auto – faktycznie to będzie lepsze rozwiązanie.

Teraz pojawia się moje pytanie. Skoro i tak będę przerejestrowywał auto to chciałbym żeby w dowodzie rejestracyjnym tego pojazdu widniała jako jedyny właściciel moja żona (tak jak dzisiaj ja w nim jestem, ale bez żadnych dopisków współwłaściciel itp - tylko żona żeby była w dowodzie rejestracyjnym nikt więcej).

Auto zostało zakupione jeszcze przed ślubem z moich środków. Obecnie nie mamy rozdzielności majątkowej i rozumiem, że auto w połowie jest moje i żony.

Jednak nadal chciałbym zarejestrować j.w.

Czy jest taka możliwość i co powinienem w tej sytuacji zrobić ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie :D
lukaszK89
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Lut 2023, 09:16

Zrób po prostu umowę darowizny na żonę. Z tą umową idzie do WK i tam wszystko załatwia.
Trzeba też pamiętać, że jak kwota darowizny przekroczy 10434 zł to w ciągu 6 miesięcy trzeba ją zgłosić do US ( wypełnić druk SDZ-2 ).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2023, 09:40

Dziękuję za odpowiedź ;) będę działał w temacie
lukaszK89
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia Niro Hybrid - test spalania
    Ten kompaktowy crossover jest jedynym w tym zestawieniu reprezentantem innego kraju niż Japonia. Oferowany od 2016 roku przez koncern Kia model Niro jest pierwszym crossoverem tej marki z napędem hybrydowym. W 2019 roku poddano ...