Przerejstrowanie Auta, ilośc właścicieli.

Przerejstrowanie Auta, ilośc właścicieli.

11 Sie 2013, 21:47

Witam.
Poprzedni właściciel pojazdu nie przerejestrował samochodu na siebie(auto kupiłem kilka dni temu)
Dostałem od niego umowę kupna którą sporządził z poprzednim właścicielem auta( Rok temu).
Moja umowa jest już druga sporządzona z Panem od którego auto kupiłem. Dodam że poprzednik był z umową w urzędzie skarbowym i takie tam. W tym momencie auto ma być przeznaczone na handel. Teraz moje pytanie czy osoba która ode mnie go odkupi będzie mogła go zarejestrować ? Ponieważ będzie miała 3 umowy kupna/sprzedaży auta. Poprzedniego właściciela, moją, oraz tą którą sama na siebie bierze. Oraz czy mam iść do urzędu skarbowego z tą umową którą mam na siebie ? Dodam że OC aktualne.
Proszę o szybką i konkretną odpowiedź !!!
norekkkkk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 09 2012
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Przerejstrowanie Auta, ilośc właścicieli.

13 Sie 2013, 08:45

Jesli auto jest tylko na handel i sprzedajesz go wcześniej niż po 6 miesiącach od kupna, to w PIT (za ten rok)musisz wpisać zysk..
Ilość umów nie ma znaczenia - musi być ciągłość..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Aplikacja z funkcją eRemote BMW ConnectedDrive dla BMW i Aplikacja z funkcją eRemote BMW ConnectedDrive dla BMW i
    Dostęp do informacji o planowaniu podróży możliwy jest przy pomocy smartfona lub systemów pokładowych pojazdu dzięki dedykowanej BMW i, smartfonowej aplikacji kompatybilnej z systemem operacyjnym iOS oraz Android. ...
    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI