Przerobienie auta ciężarowego na osobowe bez zmiany liczby miejsc

30 Paź 2017, 17:26

Dzień dobry,

Zakupiłem ostatnio samochód, który jest zarejestrowany jako ciężarowy. Jest to Opel Frontera B, wersja długa, a więc fabrycznie miał 5 miejsc. Auto posiada kratkę, jednak brak w nim środkowego pasa bezpieczeństwa z tyłu, jednak posiada piąty zagłówek i kratkę.

Czy można taki samochód przerobić z powrotem na osobowy bez dokładania 5-go miejsca?

Pozdrawiam,
Łukasz
lukaszzet
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-1950
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

30 Paź 2017, 18:39

A no też jestem ciekawy bo słyszałem że teraz ciężarowych nie można zarejestrować na osobowe nawet po przerobieniu wszystkiego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16107
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Paź 2017, 20:47

Przerobić na pewno można. Dzwoniłem dzisiaj do OSKP i powiedziano mi, że nie ma problemu, ale montaż pasów i zagłówków jest obowiązkowy. Na pytanie jakie pasy są potrzebne Pan powiedział, że muszą to być oryginalne elementy do danego modelu, ale nie muszą być nowe.

Jutro jeszcze zadzwonię zapytać w Wydziale Komunikacji.
lukaszzet
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-1950
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

30 Paź 2017, 21:02

SKP to mały problem tylko właśnie pytanie jak to teraz z tymi przepisami. Daj znać co Ci powiedzą w WK
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16107
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Lis 2017, 16:18

Jeżeli w urzędzie komunikacji na to pozwalają to możemy Ci bez problemu przerobić. Więcej na ten temat na stronie
[link wygasł]
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej ekonomiczne SUV-y
    Specjaliści z amerykańskiej organizacji Consumer Reports po raz kolejny wzięli pod lupę paliwożerność SUV-ów i wybrali najbardziej oszczędne auta z tego segmentu. Wszystkie przetestowane przez Amerykanów egzemplarze ...
    Nowy Opel Astra Sedan z Gliwic
    20 sierpnia 2012 o 6:00 rano, z taśmy produkcyjnej zakładu Opla w Gliwicach zjechała pierwsza Astra Sedan, dając tym samym początek seryjnej produkcji piątego z modeli wytwarzanych obecnie w zakładzie. Elegancki sedan, w ...