Przerywanie silnika. Pracuje 2 cylindry.

20 Cze 2021, 14:40

Witam.

Mam problem z Polo 6n2.

Ostatnio po przegazowaniu silnik zaczął strzelać, prychać, kopać. Żeby pracował trzeba go trzymać powyżej 1500obr/min.

Komputer pokazał że pracuje na 2 cylindrach. Zostały wymienione świece, kable, aparat zapłonowy, czujnik położenia wałka rozrządu.

Czy jest możliwość aby przestawił się na rozrządzie? Czy raczej olać ten temat i szukać inne przyczyny?
Ninja312
Nowicjusz
 
Posty: 4

20 Cze 2021, 14:58

Wiesz dokładnie na których cylindrach nie pracuje? Sprawdzałeś czy na wszystkich cylindrach masz iskrę na świecy?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34

20 Cze 2021, 15:04

Iskra jest na każdym. Niestety nie wiem na których działa, na których nie
Ninja312
Nowicjusz
 
Posty: 4

20 Cze 2021, 16:52

Ninja312 napisał(a):Niestety nie wiem na których działa, na których nie

Ninja312 napisał(a):Komputer pokazał że pracuje na 2 cylindrach.

Jak nie wiesz? Przecież komputer ci pokazał....Musisz mieć wypadanie zapłonu.
Iskra jest, a paliwo jest na wtryskiwaczach? Nie wykluczone, że trzeba będzie też sprawdzić ciśnienie na cylindrach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Cze 2021, 21:44

1.4 16v? Wypadanie zapłonu to częsta przypadłość tych silników, często pada ECU.
Gość114260
 

21 Cze 2021, 11:34

Warto sprawdzić jakie masz ciśnienia na cylindrach jak już wspomniał [email widoczny po zalogowaniu]
Ninja312 napisał(a):Komputer pokazał że pracuje na 2 cylindrach
Skoro tak to na pewno będziesz wiedział na których jest problem. Jeżeli wiesz że na dwóch to sprawdź konkretne błędy wtedy dowiesz się które to cylindry.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...