Przetransportowanie niezarejestrowanego samochodu przez PL

Przetransportowanie niezarejestrowanego samochodu przez PL

31 Lip 2012, 18:54

Witam
Udało mi się znaleźć tani a zarazem bardzo dobry samochód dostawczy sprowadzony z Niemiec. Sprowadzony nie przez firmę, ale przez osobę, która chce sobie dorobić do majątku, czyli jest to w tej chwili umowa między mną a niemcem. Chcę go kupić, odstrasza tylko jedna rzecz: mianowicie transport. Samochód jest w tej chwili na niemieckich blachach, a do domu mam 400 km, z tego co się dowiedziałem nie można jeździć z zagranicznymi rejestracjami, bo policja może wtedy złapać i będą spore kłopoty. Mówiono mi też o lawecie, ale cena za duża, doliczając autostrady będzie ona kosmiczna. Stąd moje pytanie:
Jak mogę samochód przetransportować do domu i legalnie i co muszę załatwić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
grafcio
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Przetransportowanie niezarejestrowanego samochodu przez

31 Lip 2012, 21:40

zależy jeśli ma ważny dowód i ważny przegląd to wystarczy Ci ubezpieczenie na czas prezejazdu, w każdym innym wypadku laweta
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie podróżować z psem? Jak bezpiecznie podróżować z psem?
    W ramach kolejnego materiału z cyklu Piątek ze Szkołą Auto, instruktorzy doradzają, jak bezpiecznie podróżować z psem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Wyjeżdżając z psem na majówkę ...
    Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa
    Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem chroniącym pasażera podczas wypadku. Aż 60 proc. osób siedzących z tyłu nadal nie zapina pasów. Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      GTP Light