Przewóz osób nieletnich autem kategorii B1

25 Lut 2024, 01:22

Witam.

Ostatnio uzyskałem prawo jazdy kategorii B1 i mam pewne wątpliwości. Chciałbym przewozić niepełnoletniego członka rodziny, który ma około 180 cm wzrostu i 15 lat (jego rodzice wiedzą i wyrażają na to zgodę), samochodem Aixam GTR Crossover, przy czym ja również jestem niepełnoletni. Moje wątpliwości wynikają z tego, że jeden z moich znajomych, który również zdobywał tę samą kategorię prawa jazdy, powiedział, że jego instruktor mówił, iż nie można przewozić osób niepełnoletnich. Próbowałem znaleźć informacje na ten temat w internecie, lecz niczego konkretnego nie znalazłem, dlatego zwracam się z pytaniem tutaj. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Anonimowy2000
Obserwowany
 
Posty: 1

25 Lut 2024, 15:44

Anonimowy2000 napisał(a):Moje wątpliwości wynikają z tego, że jeden z moich znajomych, który również zdobywał tę samą kategorię prawa jazdy, powiedział, że jego instruktor mówił, iż nie można przewozić osób niepełnoletnich.
Nie słyszałem o tym. Moim zdaniem ograniczeniem jest limit przewożonych osób, a ich liczba uzależniona jest od wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu i nie ma wpływu na posiadane przez kierowcę uprawnienia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z Paryża do Dakaru hybrydowym Priusem
    Kreatywni i żądni przygód. Tak mówili o sobie członkowie japońskiego klubu entuzjastów motoryzacji. W 1979 roku utworzyli rajdowy zespół zwany Team ACP i żeby buńczuczne oświadczenia otrzymały ...