Pytanie o ładowanie akumulatora

Pytanie o ładowanie akumulatora

25 Lis 2010, 20:03

Witam.
Mam do zakupienia prostownik 6A w bardzo dobrej cenie ale moj aku jest 45Ah. Ładowanie powinno byc pradem 1/10 i tu moje pytanie: Podlaczenie 6A nie spowoduje jakiejs usterki, czy po prostu prostownik sam dostosuje natezenie do odpowiedniego poziomu?
dehuti
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Pytanie o ładowanie akumulatora

27 Lis 2010, 15:42

Jeżeli nie jest to prostownik "samoróbka" to śmiało możesz nim ładować aku. Nawet moim zdaniem ma jeszcze za mało zapasu w prądzie ładowania (tylko 1,5 A). Każdy prostownik powinien mieć 1/10 plus min. 2-3 A zapasu.
Nie widząc samochodu nie stawiam 100% diagnozy. Mogę tylko sugerować i przypuszczać.
jarek-ck
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Radar, lidar, kamery - systemy bezpieczeństwa czynnego Radar, lidar, kamery - systemy bezpieczeństwa czynnego
    Zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego samochodów lub funkcje zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów analizują dane o sytuacji na drodze pochodzące z różnorodnych źródeł, w tym czujników ...
    Eco driving w zimie, kiedy za oknem trzyma mróz Eco driving w zimie, kiedy za oknem trzyma mróz
    Jak być eco, kiedy za oknem mróz? Dzięki utrwalaniu odpowiednich nawyków z każdą kolejną zimą zauważymy coraz większą różnicę w portfelu. Eco driving to styl jazdy, który możemy wykorzystywać niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda